تا امروز ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا فوت کرده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین عرفانی گفت: بیماری آنفلوانزا به دو بخش تک‌گیری و اپیدمی تقسیم بندی می‌شود و خوشبختانه امروزه این بیماری مورد کنترل قرار گرفته است.

رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس آخرین دانش‌های بشری ۹۷ درصد بیماری‌ آنفلوانزا دارای علائم خفیف بوده و تنها بین ۲ تا ۳ درصد این بیماری دارای علائم شدید تنفسی است که از میان این افراد ۱۰ تا ۲۰ درصدشان نیازمند بستری در آی سی یو هستند. متأُسفانه ۳۰ درصد از این افراد بستری شده در آی سی یو فوت می‌کنند.

وی افزود: یکی از اهداف وزارت بهداشت در هنگام شیوع بیماری آنفلوانزا کاهش مدت زمان همه گیری این عارضه است تا افراد کمتری به این عارضه مبتلا شوند، یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت این است که عوارض ناشی از بیماری آنفلوانزا در جامعه مثل مرگ و میر کاهش پیدا کند. خوشبختانه بر اساس آخرین گزارش‌های ارائه شده این نتایج به دست آمده و باید بگویم که ما حداقل تلفات را در کشور داشته‌ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان عرفانی در پایان گفت: تا به امروز تعداد ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا در مرحله فاز حاد همه گیری فوت کرده‌اند و ۴۰۰ نفر به خاطر عفونت‌های شدید تنفسی در هفته گذشته در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد جواب آزمایش ۱۴ نفر از آن‌ها مثبت اعلام شده است، نسبت مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل بیماری آنفلونزا ۲.۱ درصد است و درحال حاضر ما در مرز کنترل همه گیری قرار داریم، با رعایت بهداشت فردی و جمعی می‌توانیم به سرعت به سمت کنترل بیماری واگیر برویم.

پایان پیام/

مطالب مشابه