کتاب‌سوزی آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به میراث فرهنگی ملت‌ها وارد می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی نوبخت حقیقی در این پیام ضمن محکوم کردن این عمل نابخردانه و مشکوک، از مراکز قضایی به ویژه دادستان ویژه روحانیت کشور صدور دستور جلب، دستگیری ،خلع لباس و مجازات این فرد معلوم الحال را خواستار شد.

متن این پیام به شرح زیر است:

 به نام خداوند جان و خرد        
اهمیت و جایگاه والای کتاب بر هیچ انسانی پوشیده نیست؛ در منزلت و ارزش کتاب همین نکته مهم شایسته ذکر است که دین مبین اسلام با خواندن آغاز شد و بوسیله کتاب آسمانی، قرآن مجید، تعالیم متعالی انسان سازش را به بشریت ارزانی نمود.

کتاب و مطالعه یکی از اولویت ها و نیازهای همیشه تاریخ از آغاز تا به اکنون بوده است؛ بطوری که کتاب و انتشار آن در حوزه های گوناگون دینی، علمی، فرهنگی، هنری و دیگر حوزه ها از عوامل و اولویت های اصلی توسعه و پیشرفت جوامع بوده و می باشد.

کتاب سوزی از زشت ترین اعمالی است که آسیب های جبران ناپذیری را به میراث فرهنگی ملت ها وارد می کند. آثار شوم و زیان آور این عمل قبیح بر اهل نظر پوشیده نیست که خود نشانه واپسگرایی، جهل، بی خردی و سبک مغزی است.

حرکت شرم آور فردی که ملبس به لباس مقدس روحانیت است در سوزاندن کتاب" هاریسون" که از منابع و مراجع مسلم علم پزشکی در رشته بیماری های داخلی است که هزاران پزشک با فراگیری‌ مبانی علمی این کتاب ارزشمند، جان میلیون ها نفر را نجات داده اند شایسته ی جامعه ی ایران اسلامی و نیز جامعه پزشکی کشور نیست.

اینجانب ضمن اعلام انزجار و تقبیح این عمل نابخردانه و مشکوک، در راستای اقدامات قانونی از مراکز محترم قضایی به ویژه دادستان ویژه روحانیت کشور صدور دستور جلب، دستگیری ،خلع لباس و مجازات این فرد معلوم الحال را خواستارم.

دکتر علی نوبخت
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی      
پنجم بهمن ماه ۱۳۹۸
وب‌دا

پایان پیام/

مطالب مشابه