نحوه کنترل ویروس کرونا در فرودگاه امام طبق اصول سازمان بهداشت جهانی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی در خصوص اینکه" آیا کنترل ویروس کرونا در فرودگاه امام خمینی از استاندارد لازم برخوردار است؟ گفت: کنترل انتقال بیماری در مرزهای هر کشور متکی به یک سری اصول علمی است و این اصول توسط سازمان بهداشت جهانی WHO استانداردسازی می‌شوند.اکثریت کشورها از جمله ایران این اصول را طبق استاندارد‌های WHO اجرا می‌کنند. هم‌اکنون نیز کنترل انتقال ویروس کرونا، در ورودی‌های مرزی کشور به ویژه فرودگاه امام، بر مبنای همین اصول بین‌المللی و استانداردهای سازمان بهداشت جهانی، انجام می‌گیرد. 

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: شاید بسیاری از افراد غیرمطلع، انتظار اقدامات وسواس‌گونه داشته باشند. ما به عنوان سازمان متولی نمی‌توانیم، برخلاف اصول علمی یا استاندارد‌های بین‌المللی تندروی یا کندروی داشته باشیم، کنترل تبِ ناشی از ویروس کرونا یا با دستگاه‌های فردی و یا با دستگاه جمعی سنجش می‌شود و هر دو دستگاه هم یک کاربری دارند.  

وی افزود: شیوه کنترل بیماری با دستگاه سنجش حرارت افراد کارآمد است، افرادی که در پایگاه‌های کنترل ویروس مستقر هستند، تب افراد را کنترل می‌کنند. این دستگاه‌های سنجش حرارت، میزان تب افراد را می‌سنجد. کنترل تب اولین و موثرترین راه سنجش ناقلین این ویروس، طبق استانداردهای جهانی بهداشت است. این دستگاه نیز یکی از دستگاه‌های سنجش حرارتِ شناخته شده و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است. 

به گزارش ایلنا حریرچی در پایان در خصوص اینکه آیا مجریان کنترل ویروس در فرودگاه از پوشش بهداشتی لازم برخوردار هستند؟ گفت: لوازم و پوشش افرادی که اجرای طرح پایش بیماری را برعهده دارند، کاملا استاندارد و مطابق با اصول علمی است. این افراد از کادر درمانی کشور هستند، مسلما حساسیت و دانش بیشتری در رابطه با احتمال ابتلای خود به ویروس نسبت به دیگران دارند. اگر لوازمی بیش از آنچه در دسترس آ‌ن‌ها است لازم بود، نه ما دریغ می‌کردیم و نه آن‌ها از تقاضای آن چشم‌پوشی می‌کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه