دفترچه بیمه افراد، جزء اوراق بهادار است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد هاشمی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی است که در زمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان دفترچه بیمه سلامت را دراختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: دفترچه بیمه افراد، جزء اوراق بهادار بوده و دارای بار مسئولیت حقوقی مانند دسته چک است، لذا بیمه شدگان باید درحفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته و دفترچه را جهت جلوگیری از سوء استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند؛ بی تردید عواقب هرگونه سوء استفاده گریبان صاحب دفترچه بیمه را خواهد گرفت.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: هر دفترچه بیمه دارای 3 برگ است که برگ اول سبز رنگ و مخصوص داروخانه یا انواع مراکز تشخیصی مانند آزمایشگاه و سونوگرافی است، همچنین برگ آبی رنگ برای پزشک بوده و وی مجاز به جداسازی این برگ از دفترچه است و برگ قرمز رنگ نیز مخصوص بیمار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت هاشمی در پایان گفت: بیمه شدگان باید به این نکته توجه کنند که درهرنوبت ویزیت، فقط یک برگ آبی رنگ توسط پزشک جدا می شود، حتی اگر پزشک چندین خدمت را به بیمار ارایه دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه