آخرین وضعیت کرونا ویروس در خاورمیانه
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور گفت: گزارش‌های وزارت بهداشت حاکی از این است که تا شامگاه چهارشنبه هیچ گونه موردی از ابتلاء به کرونا ویروس در کشور وجود نداشته است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از ورود این ویروس جدید به منطقه خاورمیانه خبر داد و گفت: در کشور امارات متحده عربی، یک خانواده چینی به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند و تأیید شده است، در کشورهایی مثل پاکستان نیز احتمال ابتلاء به این ویروس شنیده شده است، متأسفانه امکانات و تجهیزات تشخیصی این کشور در سطحی نیست که بتوانند این ویروس جدید را شناسایی کنند.

وی با اشاره به آمادگی کشورمان در مقابله با این بیماری افزود: تمامی امکانات و تجهیزات تشخیصی برای شناسایی افراد مشکوک به این ویروس در کشور وجود دارد، در ۷۰ درصد موارد افراد مبتلا به کرونا ویروس بدون نیاز به بستری شدن درمان می‌شوند و بهبود می‌یابند، دوره پنهان این بیماری بین سه تا هفت روز است و مشکل همین جا است که این احتمال وجود دارد فردی که دو روز قبل مبتلا شده باشد بدون علامت بیماری وارد کشور شود.

جهانپور گفت: افرادی که وارد ایران می‌شوند و مهر مبدا کشور چین در پاسپورت آنها خورده باشد، چکاب می‌شوند و اگر دچار تب باشند، تحت مراقبت قرار می‌گیرند، برای تشخیص این بیماری دو مورد آزمایش باید انجام شود، دو توریست چینی و آلمانی که در یزد تحت مراقبت بودند، بعد از منفی شدن آزمایش آنها، از مراقبت خارج شدند.

به گزارش مهر رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: هیچ اقدام قطعی برای مقابله کامل با انتشار این ویروس در هیچ کجای دنیا وجود خارجی ندارد و همه اقدامات انجام شده و مراقبت‌های در حال انجام برای کند کردن ورود، محدود کردن انتشار و کاهش شیوع احتمالی است.

پایان پیام/

مطالب مشابه