هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در حاشیه رونمایی از تجهیزات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که به مناسبت دهه فجر برگزار شد با بیان این که وزارت کشور در این دولت تلاش کرده که علاوه بر مبلمان شهری و نظافت شهری به تجهیزات و امکانات نیز توجه کند، اظهار کرد: این توجه به ویژه برای شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و روستاها و دهیاری‌ها افزایش داشت.

وزیر کشور ادامه داد: کل منابعی که از سال 82 تا 97 به دهیاری‌ها اختصاص داده شده است 19 هزار میلیارد تومان بوده است که فقط 15 هزار میلیارد تومان از این بودجه در این دولت به دهیاری‌ها تخصیص داده  شده است که  یعنی 81 درصد بودجه دهیاری‌ها را این دولت ارائه کرده است.

وی افزود: در گذشته در رابطه با خرید تجهیزات، هزینه‌ها به صورت نقدی به دهیاری ها اختصاص می‌یافت که معمولا آنهم صرف مسائل جاری می‌شد، اما حالا وزارت کشور تجهیزات لازم را به صورت متمرکز سفارش می‌دهد و تجهیزات را در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری ها قرار می‌دهد که عمدتا این تجهیزات در داخل کشور تولید می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: در جهت اصلاح بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقداماتی خوبی صورت گرفته تا بتوانند به صورت متمرکز هزینه کرد داشته باشند، اگر همه استان‌ها موظف شوند تامین منابع و هزینه در استانشان داشته باشند و بودجه ملی حامی و پشتیبان بودجه‌های استانی باشد، هزینه کرد بهتری را در این نهادها شاهد هستیم.

وزیر کشور در خصوص ورود ویروس کرونا و جلسه شب گذشته وزرا در این خصوص گفت: شب گذشته به درخواست اسحاق جهانگیری جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت در مورد بیماری کرونا برگزار کردیم که وزیر بهداشت گزارش مفصلی ارائه دادند و گفتند که فعلا هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم. اما با توجه به نوع مراوداتی که وجود دارد امکان ورودش وجود دارد. بنابراین بحث مراقبت‌های ویژه به خصوص در مناطق مرزی کنترل می‌شود و قرار شد محدودیت‌هایی نیز در سفر هواپیماها به خصوص از چین انجام شود تا از این ایام عبور کنیم.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: از مردم خواسته می‌شود که اخبار و اطلاعات در این موضوع را از طریق وزارت بهداشت، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی دریافت کنند، چرا که  شایعات در این خصوص زیاد است، مسئله مهم بحث پیشگیری است و راه‌های پیشگیری به خوبی در رسانه‌ها اعلام می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه