کرونا ویروس جدید هیچ درمان شناخته شده مستقیم و قطعی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور با بیان اینکه در حال حاضر از نظر وزارت بهداشت پروازهای ایران-چین باید متوقف شود، گفت: بعد از اینکه بیماری به نوعی مهار شد، مجددا بررسی انجام می‌شود، اما در حال حاضر باید پروازهای ایران-چین متوقف شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: برای بازگرداندن دانشجویان قرار بود از یک کشور ثالث استفاده شود که هنوز این اتفاق نیفتاده، حال احتمال دارد از یکی از خطوط هوایی خودمان برای بازگرداندن آنها استفاده کنیم. بعد از بازگشت دانشجویان نیز آمادگی داریم که آنها را در یک مکان اختصاصی اسکان دهیم و قرنطینه شوند تا دوره کمون بیماری بگذرد. بعد از آن در صورتی که مشکلی نداشتند، از قرنطینه خارج می‌شوند.

وی در خصوص تمهیدات بیمارستانی وزارت بهداشت برای نگهداری بیماران مبتلا به کرونای احتمالی افزود: در حال حاضر در تمام کلان مناطق کشور حداقل یک بیمارستان و بخش ایزوله منفی وجود دارد. همچنین این موارد در بسیاری از استان‌ها هم در نظر گرفته شده است، در تهران هم بیمارستان شهدای یافت‌آباد برای این کار بخش ایزوله منفی دارد که آماده شده است. فعلا در تهران فقط همین یک بیمارستان در نظر گرفته شده که در صورت نیاز تعداد بیمارستان‌ها را افزایش می‌دهیم.

به گزارش ایسنا جهانپور در پایان با اشاره به برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر درمان کروناویروس با گیاهان دارویی یا بعضا مخدر گفت: تاکید می‌کنم که کروناویروس جدید هیچ درمان شناخته شده مستقیم و قطعی ندارد و همه مواردی که برای درمان آن ادعا می‌شود، صرفا ادعاست و هنوز هیچ مستند علمی مبنی بر اثربخشی هیچ یک از این داروها نداریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه