مشمولین وظیفه در حال تحصیل در چین، محدودیتی برای مراجعت ندارند
به گزارش`پایگاه خبری پزشکان وقانون (پالنا) و بنابر اعلام روابط عمومی حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، در  اطلاعیه این ستاد آمده است: در پی شیوع بیماری کرونا در کشور چین و تصمیم وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور مبنی بر انتقال ایرانیان مقیم چین به کشور و نگرانی برخی مشمولین وظیفه دانشجو در خصوص چگونگی ادامه تحصیل آنان در خارج، به آگاهی می‌رساند برابر موافقت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح تمامی مشمولین وظیفه‌ای که در کشور چین در حال تحصیل بوده و به دلیل پیشگیری از سرایت بیماری کرونا به آنان، به کشور بازگردانده شده اند، مجازند پس از بهبود شرایط و بدون هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل به کشور چین مراجعت کنند.

به گزارش ایرنا سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (جمعه) و بعد از نشستی که با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، ‌ از توقف موقت پروازهای رفت و برگشت ایران به چین خبر داد.

وی در این رابطه اظهار داشت: همکاران ما در تمام مبادی ورودی کشور اعم از دریایی، زمینی و هوایی مستقر شده و تمام موارد را کنترل کرده‌اند و تا این لحظه موردی از ابتلا به ویروس کرونا جدید گزارش نشده است.

نمکی همچنین گفت: قرار شد پروازهای ویژه‌ای برای هم‌وطنان ما در چین در نظر گرفته شود که این افراد به کشور بر گردند و نظارت ویژه‌ای بر این افراد داشته باشیم.

به گفته وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی همچنین حدود ۷۰ نفر از دانشجویان ایرانی که در ووهان چین گرفتار هستند و بر اساس گزارش دولت چین، این افراد آلودگی ندارند و با وزارت امور خارجه هماهنگ شد تا این افراد به ایران برگردند که البته این موارد به همکاری دولت چین بستگی دارد.

نمکی خاطرنشان کرد: این افراد ۲ هفته در قرنطینه و تحت مراقبت و نظارت خواهند بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه