بهترین و موثرترین راه جهت پیشگیری از کرونا رعایت بهداشت فردی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، امیر پیروزیان درباره ویروس کرونا گفت: علائم ابتلا به این ویروس شبیه آنفلوآنزا و شامل تب، آب ریزش بینی، مشکل تنفسی، گلو درد، سرفه و عطسه است. ویروس کرونا جدید که از آن با نام ویروس کرونا ۲۰۱۹ یاد می‌شود، در اغلب موارد به صورت یک بیماری تنفسی شبیه آنفلوآنزا ظاهر می‌شود و در گروهی از مبتلایان به این ویروس ممکن است به بیماری شدید تنفسی به همراه تب تبدیل شود.

وی افزود: کودکان، سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند یا دچار ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند، از جمله افراد در معرض خطر این بیماری محسوب می‌شوند، وزارت بهداشت تمهیدات لازم را برای غربالگری و پیشگیری از ورود این ویروس به کشورانجام داده است. با این حال تنها روش موثر و قابل اعتماد برای پیشگیری، رعایت بهداشت فردی است.

عضو کمیته بیمه سلامت ادامه داد: افرادی که دچار آنفلوآنزا شده‌اند باید هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کرده و پس از استفاده، آن دستمال را در سطل زباله بیندازند. البته بهتر است افراد در صورت دیدن علائم اولیه آنفلوآنزا، به پزشک مراجعه کنند، در حال حاضر اطلاع رسانی گسترده درباره این ویروس انجام می‌شود و مردم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس آماده می‌شوند تا اگر ویروس کرونا جدید وارد کشور شود، آمادگی لازم برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت پیروزیان در پایان گفت: مردم می بایست اطلاعات و پاسخ سوالات خود در زمینه ویروس کرونا از مبادی رسمی و تخصصی دریافت کنند و از اعتماد به اطلاعات غیر مستند و انتشار آنها به انحاء مختلف بپرهیزند در حال حاضرجای نگرانی وجود ندارد، اما رعایت نکات بهداشتی ضروری است.

پایان پیام/

مطالب مشابه