هیچ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در سطح کشور مشاهده نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رییسی گفت: افرادی با علائم سرماخوردگی به برخی مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که بدلیل شباهت علائم بیماری کرونا با سرماخوردگی مشکوک به کرونا تلقی شدند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت ادامه داد: تاکنون ۶ مورد در سطح کشور شامل ۲ نفر در یزد، یک نفر در اصفهان، یک نفر در تهران، یک نفر در قم و یک نفر در آذربایجان شرقی مشکوک به بیماری کرونا بودند که نتایج آزمایش همه آنها منفی بود.

وی افزود: تشخیص قطعی بیماری با انجام آزمایش‌های تخصصی ممکن است، درحال حاضر تمام مرزهای کشور تحت کنترل هستند و تمام دانشگاه‌ها در آمادگی کامل بسر می‌برند، کرونا یک بیماری با علائم سرماخوردگی است و با توجه به ناشناخته بودن و نداشتن واکسن و داروی اختصاصی باعث نگرانی شده است.

به گزارش ایرنا رییسی در پایان با اشاره به بازدید از بیمارستان بزرگ دزفول گفت: یک بخش ۳۰ تختخوابی در این بیمارستان آماده شده و جای نگرانی در زمینه کرونا وجود ندارد.

کرونا ویروسی جدید است که همزمان با سال نو میلادی، کشور چین را در معرض تهدید قرار داده و به دنبال آن به چند کشور دیگر نیز قدم گذاشته‌ است؛ این ویروس به یکی از خبرهای اصلی رسانه‌های داخلی کشورمان تبدیل شده و مسوولان وزارت بهداشت بر لزوم پیشگیری و مقابله با این ویروس تاکید کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه