هیچ‌یک از دانشجویان مقیم چین مبتلا به کرونا نیستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد کشاورز زاده گفت: تعداد ۵۶ نفر از ایرانیان مقیم چین که اکثرا دانشجو هستند به وسیله یک شرکت هواپیمایی داخلی به کشورمان بر می‌گردند.

وی افزود: هیچ یک از ایرانیان مقیم ووهان چین مبتلا به بیماری کرونا نیستند و دولت چین برای اطمینان از این موضوع قبل از سوار شدن به هواپیما تمام آزمایش‌های لازم را انجام داده است، تا به امروز هیچ کدام از هموطنان در کشور چین مبتلا به بیماری کرونا نیستند و ایرانیانی که با یک پرواز اختصاصی به کشور برمی‌گردند در یک محل خاص جهت اطمینان بیشتر از سلامتی شان قرنطینه می‌شوند.

سفیر ایران در پکن ادامه داد: کشور در زمینه پیشگیری از بروز بیماری کرونا اقدامات سختگیرانه‌ای را انجام داده است و سازمان بهداشت جهانی نیز کار‌های خوبی برای مبارزه با این عارضه انجام داده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کشاورززاده در پایان با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان ایرانی مقیم چین به ایران افزود: علت کاهش تعداد دانشجویانی که در پرواز اختصاصی به کشور باز می‌گردند فقط انصراف ان‌ها از بازگشت در لحظات آخر است؛ ما تمامی امکانات را برای این دانشجویان در نظر گرفته بودیم، در حال حاظر دانشجویانی از کشور‌های مختلف مانند پاکستان در شهر ووهان زندگی می‌کنند و این مکان را تخلیه نکرده اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه