آخرین وضعیت انتقال ایرانیان مقیم شهر ووهان چین به ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور درخصوص آخرین وضعیت انتقال ایرانیان مقیم شهر ووهان چین به ایران، ضمن رد شایعاتی مبنی بر عدم قرنطینه و مراقبت های بهداشتی این تعداد از هموطنان، اظهار کرد: بامداد امروز، هموطنان ایرانی مقیم ووهان چین با هماهنگی هایی که قبلا از طریق دستگاه دیپلماسی، وزارت بهداشت و دولت چین انجام شده بود، از طریق پرواز اختصاصی وارد کشور شدند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: در این رویداد، 57 نفر از هموطنانمان که مایل بودند در این شرایط به کشور بازگردند، از طریق این پرواز امروز صبح وارد کشور شده و پس از انتقال به یکی از مراکزی که از قبل درنظر گرفته بود "خارج از محوطه فرودگاهی" بعداز بررسی های اولیه، به محل اسکانی که قرار است، دوره قرنطینه خود را به لحاظ بهداشتی طی کنند، منتقل شدند.

وی افزود: این عزیزان به همراه اعضای تیم اعزامی که از خط قرنطینه داخل هواپیما عبور کرده بودند، همگی در یکی از مکان های مناسبی که برای آنها در نظر گرفته شده بود، تحت مراقبت های بهداشتی هستند و به هیچ وجه موضوعی که در فضای مجازی توسط افراد ناشناس شایعه شده، صحت ندارد.

جهانپور گفت: براساس پروتکل هایی که تدوین شده، معاینات روزانه آنها انجام شده و در سه روز آینده، آزمایش PCR نیز برای تشخیص کروناویروس از آنها گرفته خواهد شد. همچنین، براساس پروتکل ها، مراقبت های بهداشتی از این افراد ادامه خواهد داشت تا زمانی که همکاران ما در معاونت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت سلامت آنها را به صورت قطعی تایید کنند. زمانیکه سلامت این عزیزان تایید شود، از قرنطینه خارج خواهند شد و به آغوش خانواده ها بازخواهند گشت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درخصوص شایعاتی مبنی براینکه پرسنل پرواز وارد قرنطینه نشده و در پرواز بعدی شرکت کرده اند اظهار کرد: این پرواز بلافاصله بعداز پیاده شدن مسافران ایرانی برای انتقال سایر مسافرین به بغداد پرواز کرده و بعداز آن به دمشق پرواز خواهد کرد، ضمن اینکه کلیه کادر پرواز لباس و پوشش ایمنی بر تن داشتند و از خط قرنطینه داخل پرواز هم عبور نکرده بودند و قاعدتا نیاز به قرنطینه نداشته اند. هنگام بازگشت از دمشق هم براساس پروتکل ها تحت مراقبت قرار خواهند گرفت، اما قطعا نیاز به قرنطینه با مشخصات قرنطینه دانشجویان انتقال یافته از چین، نخواهند گرفت.

به گزارش وبدا وی در پایان اضافه کرد: تاکنون و تا این لحظه، از تمامی موارد مشکوکی که نمونه اخذ شده، هیچ مورد مثبتی دال بر ابتلای فردی به بیماری ناشی از کروناویروس در کشور نداشته ایم و شواهد آزمایشگاهی هیچ یک مثبت نبوده است. موارد مشکوک احتمالی بررسی خواهند شد و این بررسی ها ادامه دارد و هر زمانی که مثبت بودن آزمایش هریک از افراد تایید شود، اعلام می شود تا رسانه های عمومی اطلاع رسانی کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.