سالانه ۱۳۰۰ نفر بر اثر سوختگی الکتریکی دچار قطع عضو می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طیب قدیمی در آستانه برگزاری نهمین کنگره کشوری سوختگی، به مقوله پیشگیری در حوزه سوختگی اشاره کرد و گفت: پیشگیری، مقوله ای است که بیش از پیش می بایست در حوزه سوختگی مورد توجه همگان قرار گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: عوارض جسمی حاد و مزمن سوختگی الکتریکی هزینه های زیادی بر نظام سلامت، فرد و خانواده او تحمیل می کند، هزینه پیشگیری از وقوع سوختگی الکتریکی با استانداردسازی توسط نهادها و سازمان های مسئول و ناظر این موضوع بسیار کمتر از هزینه درمان است و قسمت عمده آن می تواند در راستای آموزش برای پیشگیری باشد. 

وی با اشاره به هزینه های بالای سوختگی افزود: سوختگی الکتریکی، یکی از انواع سوختگی است که علاوه بر هزینه های سنگین اقتصادی، با عارضه های شدید جسمانی برای فرد آسیب دیده همراه است، کمتر از ۱۰ درصد حوادث سوختگی ناشی از سوختگی الکتریکی است، هر چند سوختگی الکتریکی نسبت به سایر سوختگی ها از شیوع کمتری برخوردار است، اما با ضایعات و مشکلات منجر به ناتوانی فرد آسیب دیده همراه است.

به گزارش مهر قدیمی در پایان گفت: بررسی ها نشان داده است که بالای ۳۰ درصد سوختگی های الکتریکی منجر به قطع عضو فرد آسیب دیده می شود، از کار افتادگی و تحمیل بار مالی به اقتصاد سلامت و کشور به عنوان دیگر تبعات سوختگی الکتریکی است، قریب به اتفاق سوختگی های الکتریکی در محیط کار رخ می دهد که لازم است به مقوله ایمنی محیط کار و نیروهای شاغل، بیش از پیش توجه شود، اصلاح رفتار مردم در پیشگیری از سوختگی اهمیت زیادی دارد، سالانه ۱۳۰۰ نفر بر اثر سوختگی الکتریکی دچار قطع عضو می شوند.

نهمین کنگره کشوری سوختگی، با شعار "آسیب های سوختگی الکتریکی و چالش های پیش رو" در روزهای اول تا دوم اسفند ۹۸ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه