باید منتظر موج تازه شیوع ویروس جدید کرونا باشیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همزمان با گسترش چشمگیر ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان، دانشمندان تلاش می کنند تا هر روز اطلاعات خود را در مورد این ویروس فراگیر افزایش و آنها را در اختیار یکدیگر قرار دهند، اکنون که روزها از شیوع ویروس کرونا می گذرد، این  پرسش مطرح می شود که ما تا چه اندازه درباره این بیماری شناخت داریم.

متاسفانه این ویروس بسیار راحت تر از ویروس سرماخوردگی انتقال می یابد اما قدرت انتقال آن به اندازه سرخک نیست و هنوز نمی دانیم که آیا یک بیمار آلوده به ویروس قبل از بروز علائم بیماری امکان انتقال آن را دارد؟

چینی ها، استرالیایی ها و پس از آن فرانسوی ها در مدت کوتاهی توانستند این ویروس را کشت دهند. این اقدام، عملیاتی بسیار ظریف و هوشمندانه بود چرا که در درمان این بیماری و ساخت واکسن می تواند کمک شایانی به دانشمندان کند، اما با وجود همه تلاش ها، اکنون شمار مبتلایان به این ویروس به بیش از بیست هزار تن رسیده است و آیا هنوز در اول راه هستیم یا انتشار آن به همین جا ختم می شود.

سیمون کوشمه از واحد بیماری های عفونی انستیتو پاستور فرانسه در این باره گفت: اخیرا تحقیقاتی صورت گرفته که پیش بینی می شود اوج شیوع این ویروس بین ماههای مارس تا مه خواهد بود، میزان شیوع این ویروس بطور مستقیم به نحوه برخورد مقامات چینی با آن بستگی دارد اما آنچه مشخص است این است که در ماه های آینده باید منتظر موج جدید گسترش این ویروس در خارج از مرزهای چین باشیم.

دانشمندان درحال تلاش برای یافتن واکسن این بیماری هستند اما این زمان زیادی لازم دارد. به گفته موسسه پاستور فرانسه این واکسن تا پیش از پاییز سال ۲۰۲۱میلادی تهیه نمی شود. پس با این حساب دستیابی به واکسن شاید برای شیوع فعلی این ویروس دیر باشد اما برای موارد بعدی شیوع دیر نخواهد بود.

ویروس کرونا که از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در استان هوبی چین شایع شد تاکنون ۲۴ هزار و ۴۲۶ تن را مبتلا کرده و ۴۹۳ تن را هم به کام مرگ فرستاده است. ایرنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.