هیچ علائمی از بیماری در دانشجویان بازگشتی به کشور دیده نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی گویا صبح امروز در حاشیه کنفرانس ویروس کرونا که در سازمان نظام پزشکی برگزار شد گفت: در حال حاضر ۲۵ کشور درگیر بیماری کرونای جدید هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که انتشار این بیماری در کشور چین به طور یکسان انجام نگرفته است به طوری که در برخی از مناطق ویروس کرونا شیوع بیشتری بین مردم داشته است.

 رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: تا به امروز درصدی از بیماران شناسایی نشده‌اند، علائم بیماری کرونای جدید مانند سرماخوردگی است و این عارضه همراه با تب، گلودرد، بدن درد و آبریزش بینی است، غربالگری مسافران علامت‌دار از مبدأ کشور چین از اقدامات اولیه وزارت بهداشت بوده است، اینطور نبوده که هر فردی که وارد فرودگاه بشود را، وارد قرنطینه کنیم.

وی افزود: توصیه ما به همه مردم این است که به طور مرتب دست‌های خود را با آب و صابون شست‌وشو بدهند و نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند، پرسنل بهداشتی و درمانی کشورمان هوشیاری کامل نسبت به مقابله با بیماری کرونای جدید دارند و در هنگام مراقبت از بیماران، باید بیشتر مراقب خود باشند.سرعت انتقال بیماری کرونای جدید زیاد است؛ بر اساس پیش بینی‌ها، در هفته‌های آینده میزان ابتلا به بیماری کرونای جدید به بیش از ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

گویا گفت: با سفارت چین هماهنگی‌های لازم انجام گرفته است تا ایرانیان مقیم چین در صورت تمایل بتوانند به کشور بازگردند، دیروز ۵۷ نفر از دانشجویان با میل خود به کشور بازگشتند؛ حال همه آن‌ها خوب است و هیچ علائمی از بیماری در دانشجویان بازگشتی به کشور دیده نشده است، خوشبختانه دانشجویان برگشته از چین آگاهی کامل نسبت به بیماری دارند و در بدو ورود به وسیله تیم پزشکی مورد معاینه قرار گرفته و دو هفته در مکانی خاص تحت نظر ما قرار می‌گیرند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: تا به امروز ۹ مورد مشکوک در کشور اعلام شده که پس از بررسی، ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا منفی گزارش شده است، امروزه ۱۳ درصد از بیماری‌های تنفسی دارای علائم شدید بوده که ۸۷ درصد از آن‌ها نیازمند بستری هستند که با یک مراقبت ساده درمان می‌شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه