توزیع ۱۵۰ دستگاه دیالیز توسط خیرین سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اسماعیل غنیان از تهیه و توزیع 150 دستگاه دیالیز توسط خیرین سلامت در دهه فجر خبر داد.

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به تلاش خیرین سلامت برای رفع مشکلات و کمبودها در حوزه بهداشت و درمان در مناطق کم برخوردار کشور گفت: ۵۱ دستگاه دیالیز توسط ستاد مرکزی مجمع خیرین سلامت و تقریباً دو برابر این تعداد دستگاه  توسط خیرین سلامت استان‌ها باهمکاری بسیارخوب هیات امنای ارزی با قیمت ارز دولتی تهیه شد.

وی افزود: این تعداد دستگاه‌های دیالیز باهماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استانها به بیش ازهفتاد مرکزدرمانی استانها ارسال شد، این تعداد دستگاه در بازار حدود 30 میلیارد تومان ارزش دارد که با قیمت بسیار مناسبی حدود یک چهارم قیمت بازار تهیه شد، خوشبختانه این اقدام در فرصت خوبی انجام شده و خیرین نیز از این قیمت  دستگاه‌ها رضایت داشتند.

غنیان گفت: تلاش مجمع خیرین سلامت ارسال دستگاه‌های دیالیز به مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار کشور بود، دستگاه‌های دیالیز که تهیه شد به مناطق بسیار محروم دراستانهای خراسان جنوبی، شمالی ،رضوی ،سیستان وبلوچستان اصفهان ،خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کرمان، آذربایجان غربی و ‌شرقی ارسال شد.

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: برخی از مناطق محروم نیز فاقد دستگاه‌های RO که به نوعی مادر این دستگاه‌های دیالیز محسوب می شوند بودند و مشکلاتی داشتند که مجمع با کمک خیرین سلامت توانست دو دستگاه RO را تهیه و به منطقه ای که بیماران آن برای دیالیز مجبور به سفر 200 الی 250 کیلومتری بودند ارسال کند، بر اساس فرمایش رهبری معظم انقلاب بیمار در کنار رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد و با این اقدام رضایتمندی خوبی در میان مراکزی که در این زمینه کمبود داشتند حاصل شد.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: مجمع خیرین سلامت تمام تلاش خود را برای مشارکت خیرین در امر محرومیت زدایی از حوزه بهداشت و درمان انجام می دهد، انتظار داریم وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی  مانند گذشته یارو یاور خیرین سلامت بوده تا اقدامات عام المنفعه مجمع خیرین سلامت حتی در دوردست ترین نقاط کشور عاید مردم شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.