فردا اولین تست تخصصی کروناویروس از دانشجویان گرفته می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت دانشجویان ایرانی که از ووهان چین به کشور بازگشتند و در حال حاضر در چهارمین روز قرنطینه به سر می‌برند، گفت: قرار است اولین تست تخصصی کروناویروس فردا از دانشجویان گرفته شود، بعد از انجام این تست حدود ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا نتیجه آن حاصل شود. 

وی افزود: البته ممکن است زودتر هم تست انجام شود، اما با توجه به اینکه در حال حاضر فوریتی برای انجام  تست نداریم، آن را سر فرصت انجام می‌دهیم. قرار بود شنبه و یکشنبه این تست را انجام دهیم، اما عملا نمونه‌برداری فردا انجام می‌شود و حدود ۴۸ ساعت یا بیشتر برای ارائه جواب همه افراد زمان لازم است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: آنچه که مشخص است، این است که فعلا هیچ یک از دانشجویانی که از ووهان چین به کشور بازگشته‌اند، علامت‌دار نیستند و هیچ مشکلی ندارند. این افراد تاکنون هیچ علامتی دال بر مشکوک بودن به ابتلا به کرونا ویروس هم ندارند. دانشجویان فعلا هیچ علامتی مبنی بر ابتلا به کرونا ویروس جدید ندارند.

به گزارش ایسنا جهانپور در پایان گفت: به طور کلی کرونا سه تست دارد، یک تست پان‌کرونا است که به طور کلی نشان می‌دهد که آیا فرد به ویروس‌های خانواده کرونا ویروس مبتلاست یا خیر. اگر این تست مثبت باشد، دو تست دیگر نیز از فرد گرفته می‌شود. دیگری تست سارس است که نشان می‌دهد آیا این ویروس سارس است یا خیر و دیگری هم اختصاصا تست مربوط به کروناویروس جدید ۲۰۱۹ است که در حال حاضر در چین طغیان کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه