وزارت صمت و سازمان تعزیرات به موضوع کمیاب‌شدن ماسک‌های فیلتردار ورود کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یعقوب شیویاری در واکنش به کمیاب‌شدن و افزایش قیمت ماسک‌های فیلتردار، گفت: باید با سودجویانی که از فضای ملتهب جامعه سوء‌استفاده می‌کنند به صورت قاطع برخورد کرد.

وی افزود: وزارتخانه‌های صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تعزیرات باید به موضوع کمیاب‌شدن و افزایش قیمت ماسک‌های فیتلردار ورود و سودجویان و افراد فرصت طلب را شناسایی و با آنها برخورد جدی کنند البته کمیسیون بهداشت هم این موضوع را پیگیری خواهد کرد. هر چند نمایندگان در حال حاضر در حوزه‌های انتخابیه هستند اما کمیسیون بهداشت به طور مرتب وضعیت کرونا و اقدامات انجام شده برای مقابله با آن را از مسئولان وزارت بهداشت پیگیری و رصد می‌کنند؛ انتظار می‌رود با تلاش‌‌های کشور چین و سایر کشورها این ویروس به زودی مهار شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در شرایط فعلی که ویروس کرونا به دغدغه تمامی کشورها تبدیل شده باید تمهیدات مناسب اتخاذ شود تا با کمبود لوازم و تجهیزات مقابله با این ویروس مواجه نشویم؛ ماسک‌ها باید شاخص و استانداردهای مناسب را داشته باشند و کارخانجات باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

شیویاری گفت: مبادی ورودی کشور تحت کنترل است و وزارت بهداشت آمادگی لازم را برای مقابله با ویروس کرونا دارد، بر اساس گزارش‌ها تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشده و دانشجویان ایرانی مقیم چین که به کشور برگشتند در قرنطینه هستند، همچنین بر اساس گزارش‌های واصله؛ سازمان پدافند غیرعامل کشور با همکاری برخی از موسسات دانش‌بنیان داخلی مجموعه اقداماتی را برای تحقیق و بررسی هرچه بیشتر روی منشاء بیماری و تلاش برای کشف پادتن و واکسن آغاز کرده که به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: باید آموزش‌های لازم به طور مرتب از طریق صدا و سیما و فضای مجازی به مردم ارائه شود زیرا هر اندازه که سواد بهداشتی جامعه افزایش یابد به همان اندازه می‌توان با ویروس کرونا مقابله و از ورود و شیوع آن در کشور جلوگیری کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه