شایعه بستری بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان گناوه صحت ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد بازیاری گفت: تاکنون هیچ مورد بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی نشده و تنها موارد بستری تاکنون بیماران عفونت حاد تنفسی آنفلوآنزا است و از تمامی موارد پس از ویزیت پزشک متخصص عفونی نمونه‌برداری شده که یک روال روتین مراقبت بیماران بستری با علائم تنفسی است.

وی افزود: تمامی پرسنل بهداشتی و تجهیزات برای شناسایی و کنترل بیماری در آمادگی کامل بسر می‌برند و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، تمامی ملوانانی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد می‌شوند در پایانه قرنطینه مرزی مورد معاینه بالینی قرار می‌گیرند و هیچ مورد بیماری مبتلا به ویروس کرونا در آنان مشاهده نشده‌است.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه ادامه داد: شهروندان به شایعه‌هایی که برخی به آنها دامن می‌زنند  توجه نکنند و خطر و تهدیدی از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد و اخبار را از  منابع موثق و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا ویروس کرونا  شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی "دی ماه" در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به ۲۴ کشور جهان نیز سرایت کرده‌است، دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.