سامانه دارویی بیماران خاص راه‌اندازی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی گفت: سامانه اینترنتی داروهای خاص بزودی راه اندازی و در سراسر کشور از طریق داروخانه های منتخب و به صورت الکترونیک داروهای این بیماران توزیع می شود، ساماندهی و مسئولیت توزیع داروهای بیماران خاص و صعب العلاج شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، کلیوی، پیوندی، ام اس و سرطان با معاونت درمان وزارت بهداشت که فهرست اسامی این بیماران را در اختیار دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: انتخاب نوع داروها و داروخانه های منتخب با همکاری سازمان غذا و دارو انجام می شود اما مدیریت سامانه داروهای بیماران خاص در اختیار معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی است. هدف این طرح دسترسی بهتر بیماران به دارو و جلوگیری از قاچاق و نشت دارو به بازار سیاه است.

وی افزود: این طرح امسال به طور آزمایشی در تهران اجرا شد و حداقل ۱۵ درصد مصرف داروهای بیماران خاص را کاهش داد و از سال آینده در سراسر کشور اجرا می شود، سامانه خدمات بیماران مبتلا به سرطان نیز بزودی راه اندازی می شود. همه داده های این بیماران در سامانه سرطان ثبت می شود و همه پزشکان موظف هستند از طریق سامانه سرطان نسخه نویسی کنند.

به گزارش ایرنا جان بابایی در پایان گفت: نسخه نویسی الکترونیک و ارسال اسناد بیمارستانها به بیمه ها نیز به صورت الکترونیک نیز اجرایی شده و امیدواریم سال آینده همه مکاتبات بیمارستانها الکترونیکی و کاغذ در بیمارستانها حذف شود، توسعه توریسم درمانی و افزایش تعداد بیمارانی که از خارج برای درمان به ایران می آیند نیز از برنامه های مهم وزارت بهداشت در سال آینده است که با ایجاد ۶۰ شرکت تسهیل گر خدمات توریسم درمانی و افزایش شعب این شرکت ها در خارج از کشور حتما سال آینده رونق این صنعت را در کشور خواهیم داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه