آزمون تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی اسفند ماه برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده گفت: آزمون دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی برای داوطلبان ورودی سال ۹۶ برگزار می شود و این افراد باید همه بخش های آموزشی خود را به پایان رسانده باشند، آزمون به دو صورت کتبی و عملی برگزار می شود و به دلیل ماهیت غیررقابتی آزمون، نمره منفی ندارد. سوالات آزمون جنبه پاراکلینیکی دارد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: تعداد سوالات آزمون کتبی ۱۲۰ سوال است که به صورت الکترونیک شنبه ۱۰ اسفند در مرکز سنجش آموزش پزشکی واقع در تهران برگزار می شود. شرط شرکت در آزمون عملی، قبولی داوطلب در آزمون کتبی است و آزمون عملی روز دوشنبه ۱۲ اسفند در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی افزود: حدنصاب قبولی برای هر یک از آزمون های کتبی و عملی ۶۳ درصد نمره تراز شده هر آزمون است. هر داوطلب حداکثر ۳ بار می تواند در هر یک از آزمون های کتبی و عملی شرکت کند.چنانچه داوطلب در آزمون کتبی قبول نشود، می تواند در نوبت بعد "سال بعد" در آزمون شرکت کند و چنانچه بار دوم نیز قبول نشود، به تشخیص کمیته منتخب آزمون، در دروسی که نمره کمتری کسب کرده است، ملزم به گذراندن مجدد دوره آموزشی با پرداخت شهریه است.

گفتنی است؛ منبع و محتوای آزمون به همراه ضرایب مربوطه در هر درس در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه