دولت باید به سمت یکسان­‌سازی تعرفه پزشکی بخش خصوصی و دولتی حرکت کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدرعلی عابدی درباره یکسان‌سازی تعرفه‌های خدمات درمانی بخش خصوصی و دولتی، گفت: پیشنهاد من در کمیسیون تلفیق این بود که دولت حق افزایش تعرفه‌­ها را ندارد و باید به سمت یکسان­‌سازی تعرفه پزشکی در قسمت فنی آن در بخش خصوصی و دولتی حرکت کند، همچنین در بخش هتلینگ تفاوت­‌هایی لحاظ شود به گونه‌ای که بخش خصوصی متضرر نشود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: این روش منطقی است و می­‌تواند از تبعات و عوارض این اختلاف جلوگیری کند. در این مدل من فقط به جنبه مثبت قضیه توجه دارم. جنبه مثبت کاهش اختلاف مذکور به یک سوم این است که پزشکان به کار در بخش دولتی متمایل می­‌شوند. زیرا در بخش دولتی معمولا امکانات زیادی وجود دارد که می‌­توان از آن برای ارائه خدمات به بیماران استفاده کرد.

وی افزود: من واقعا نمی‌­دانم چرا از ابتدا این اختلاف پایه‌­ریزی شد. البته در هتلینگ بیمارستان­‌ها باید تفاوت وجود داشته باشد چرا که هزینه‌­های بیمارستان دولتی از بیت‌­المال و هزینه‌های بیمارستان­‌های خصوصی از جیب سرمایه­‌گذار پرداخت می‌­شود. بنابراین در هتلینگ باید حق سرمایه­‌گذار خصوصی رعایت شود. اما شرایط دستمزدی پزشکان و پرستاران در هر دو بخش باید یکسان باشد.

به گزارش فارس عابدی در پایان گفت: در این راستا از دید ما باید تعرفه‌های خدمات درمانی بخش خصوصی باید کاهش پیدا کند. در نهایت دستمزد پرداختی در هر دو بخش دولتی و خصوصی باید مشابه هم شود که این کار هم سازوکار خودش را می­‌طلبد.

پایان پیام/

مطالب مشابه