آمارنامه دارویی تا پایان بهمن منتشر می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلامحسین مهرعلیان در نشست خبری نمایشگاه تقدیر از توانمندی‌های دارویی و تجهیزات پزشکی گفت: در تولید عددی دارو تا به امروز رشد خوبی داشتیم و پیش بینی ما این است که به تولید ۵۰ میلیارد واحد دارویی در سال برسیم، این عدد در سال ۹۷ حدود ۴۲ میلیارد عدد بوده و رشد ۳۰ درصدی برای سال ۹۸ پیش بینی می‌کنیم.

وی افزود: ما در تنظیم بازار کمترین نرخ کمبود دارویی به ویژه در دارو‌های ضروری داشتیم و دلیل اصلی آن حضور پررنگ تولیدکنندگان داخلی بود، ۶۰ درصد ارز تخصیص یافته به ماده اولیه و جانبی برای تولید دارو در داخل کشور است و یکی از برنامه‌های ما در حوزه ارزی این بود که به جای یورو از ارز شرقی مثل یووان، لیر و روپیه استفاده کردیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در پایان گفت: آمارنامه دارویی را بر پایه تی تک استخراج کردیم و در فاز نهایی تدوین آمارنامه هستیم و آمار نامه سال ۹۷ و ۹۸ را تا پایان بهمن منتشر می‌کنیم، ۲۵ تا ۳۰ داروی بیوتکنولوژی داریم که تعداد محصولات در این حوزه رو به بلوغ است. همچنین ۴ داروی نانو تکنولوژی داریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه