۲۴۲ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در یک روز جان باختند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مقامات بهداشتی استان "هوبی" چین که مرکز شیوع ویروس کرونا جدید است اعلام کردند در روز چهارشنبه 242 نفر در این استان در اثر ابتلا به این ویروس جان باختند. آنها همچنین از ثبت 14 هزار و 840 نفر مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده‌اند که جهشی بزرگ در ثبت موارد جدید ابتلا به این ویروس است.

آمار جدید در حالی است که پیشتر مقامات چینی و سازمان بهداشت جهانی از پایدار شدن روند شیوع این ویروس در استان هوبی چین خبر داده بودند، ویروس کرونا جدید و الگوی تکثیر و گسترش این ویروس برای پزشکان و متخصصان بیماری‌های عفونی تاحدود زیادی ناشناخته است و همین مساله نگرانی کارشناسان و مردم را بیشتر کرده است.

با ثبت موارد مرگ و میر دیروز در چین آمار جان باختگان این ویروس در چین به بیش از 1350 مورد رسیده است و آمار مبتلایان نیز به بیش از 60 هزار نفر افزایش یافته است، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده هنوز قادر به تشخیص مرحله شیوع ویروس کرونا نیست و این سازمان هنوز نمی‌تواند بگوید در شرایط کنونی در مرحله آغاز، میانی و یا پایان اپیدمی کرونا ویروس جدید هستیم.

در استان هوبی چین 34 هزار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند که از این تعداد حال 1400 نفر وخیم گزارش شده است. طبق اعلام مقامات بهداشتی استان هوبی تاکنون 3441 نفر نیز پس از بهبود از بیمارستان مرخص شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پشکی تاکنون تنها 2 نفر در اثر ابتلا به این ویروس در خارج از چین جان باخته‌اند که 1 نفر در هنگ کنگ و دیگری در فیلیپین بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه