با کمک فناوری انتقال ژن در کشور می‌توانیم ثروت‌زایی کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی قانعی با بیان این که ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی به حوزه انتقال ژن ورود کرده است گفت: بیشتر فعالیت خود را هم بر روی صنعت دامپروری متمرکز کرده است، یکی از اولویت‌های ستاد صنعت دام است؛ صنعتی که تاثیر مستقیم و ملموسی در تامین امنیت غذایی و سلامت مردم دارد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: زیست فناوری در بحث چندقلوزایی ورود پیدا کرده است تا دامداران به یکباره دام بیشتری داشته باشند. زیست فناوری کمک می‌کند گله‌ای که تک‌قلو زا بوده را چندقلوز زا کند و این یعنی ثروت‌آفرینی برای دامداران، اگر بتوانیم به درستی زیست‌فناوری را در صنعت دامپروری وارد کنیم، قطعا نتایج خوب و مفیدی به دست می‌آوریم.

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام معاونت علمی، ژن‌درمانی یکی از روش‌های درمانی امیدبخش در دنیا است؛ روشی که به کمک انسان آمده تا هم در درمان بیماری‌های صعب‌العلاج از آن‌ استفاده کند و هم در افزایش بهره‌وری از موجودات زنده اثرمند شود. ژن درمانی در دو دهه اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه کرده است. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این حوزه درمانی، فناوری انتقال و بیان ژن است. روشی که در آن دی‌ان‌ای خارجی به سلول میزبان وارد می‌شود. ژن درمانی از انتقال ژن برای انتقال مواد ژنتیکی به هدف درمان یک بیماری یا یک وضعیت در سلول بهره می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه