مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری پزشکی ۹۹ تمدید شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده از تمدید مهلت ثبت نام آزمون مهلت دکتری پزشکی ۹۹ خبر داد و گفت: مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در اسفند ماه تمدید خواهد شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی  www.sanjeshp.ir از ۱۱ تا ۱۳ اسفند ۹۸ در آزمون ثبت نام کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۹ ادامه داد: در مجموع تعداد ثبت نام کنندگان در دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ وزارت بهداشت به ۱۲ هزار نفر رسید و در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۶۰۰ نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ وزارت بهداشت که از روز سه‌شنبه، ۱۵ بهمن ماه آغاز شده بود، ساعت ۲۴ شنبه ۲۶ بهمن ماه پایان پذیرفت، آزمون کتبی به طور متمرکز و به صورت سؤالات چهار گزینه‌ای و دارای نمره منفی، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در ۳۶ حوزه به صورت الکترو نیکی برگزار می‌شود. در این دوره شرایطی فراهم شده است که داوطلب می‌تواند با توجه به مدرک مقطع قبلی خود حداکثر در دو رشته "یا مجموعه" امتحانی که در دو نوبت متفاوت برگزار می‌شود شرکت کند.

حیدرزاده گفت: آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۵۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی است. آزمون دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۳۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی و ۲۰ درصد تهیه طرح واره است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان اضافه کرد: برای آماده شدن داوطلبان آزمون فوق دو آزمون آزمایشی مبتنی بر رایانه تا قبل از برگزاری آزمون اصلی پذیرش توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار خواهد شد. آزمون مجموعه داروسازی جدا از سایر رشته‌ها و بعد از ظهر روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد سال ۹۹ برگزار می‌شود و آزمون رشته‌های علوم پایه و دو رشته دندانپزشکی نیز در نوبت صبح و عصر روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ خرداد ۹۹ برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه