آغاز ثبت نام پزشک پژوهشگر از اول اسفند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهلت ثبت‌نام در هفتمین فراخوان جذب برنامه دستیار پزشک پژوهشگر سال ۱۳۹۹ از فردا، اول اسفندماه ۹۸ آغاز می‌شود. فرم ثبت‌نام در دوره پزشک پژوهشگر در سامانه واحد توسعه ظرفیت تحقیقات علوم پزشکی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به نشانی rcd.research.ac.ir قرار گرفته است و متقاضیان می‌توانند با توجه به اطلاعات خواسته شده این فرم را تکمیل کنند.

مهلت ثبت نام در فراخوان و ارسال مدارک از اول تا دهم اسفندماه ۹۸ است و مصاحبه در هفته سوم و چهارم خرداد ماه ۱۳۹۹ انجام خواهد شد. پذیرفته شدگان از اول مهرماه ۱۳۹۹ دوره‌های آموزشی خود را آغاز می‌کنند.محور اصلی فعالیت‌های برنامه پزشک پژوهشگر، کسب دانش و مهارت‌های بالینی و پژوهشی بطور همزمان و هدفمند در یک حیطه خاص از علم پزشکی است.

برنامه پزشک پژوهشگر مقطع جدید دانشگاهی نبوده و برنامه آموزشی "کاریکولوم" آن عملا ترکیبی از محتوای دوره تخصصی یا فوق تخصص - فلوشیپ بالینی به علاوه دوره PhD by Research است.

کلیه قوانین حاکم بر آموزش دوره تخصص و یا فوق تخصص - فلوشیپ‌های بالینی و همچنین دوره PhD by research در برنامه پزشک پژوهشگر نیز اعمال می‌شود مگر آنکه در این آئین نامه بصورت دیگری آمده باشد.پذیرش دستیاران این برنامه در قالب ظرفیت استعداد‌های درخشان و یا مازاد بر ظرفیت ورودی دوره‌های تخصصی یا فوق تخصصی در دانشگاه‌های کشور خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان شرکت در برنامه پزشک پژوهشگر برای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کاملا ً‌اختیاری است. هیچگونه محدودیتی در نوع استخدام "پژوهشی، آموزشی، و یا درمانی" برای فارغ التحصیلان برنامه پزشک پژوهشگر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وجود ندارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه