مطمئن هستیم که کرونا را شکست خواهیم داد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا قدیر امروز در جمع مدیران رسانه‌های استان قم که در ساختمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم برگزار شده بود گفت: کرونا کمتر از بیماری های ویروسی شناخته شده از جمله آنفلوانزا و سارس قربانی می گیرد، آنفلوانرا بیش از 10 درصد بیماران خود را به کام مرگ می کشد ولی این رقم در کرونا به شدت کمتر است ولی جو روانی حاصل از فضای رسانه ای این فضای خاص را در کشور ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه اصلا باور نمی کرد که استان قم به این زودی با چنین وضعیتی همراه شود گفت: باتوجه به مثبت اعلام شدن آزمایشات این دو شهروند تمام تمهیدات لازم جهت کنترل این بیماری با هماهنگی مسئولان وزارت بهداشت و استان قم در نظر گرفته شد، این بیماری دارای یک پیک شتابنده و یک دوران فلت یا هموار است که در حال حاضر به دنبال پشت سر گذاشتن این طغیان هستیم و از امروز کاهش مراجعات جهت تست این بیماری آغاز شده و امیدواریم شرایط لازم جهت حل این مشکل در استان بوجود آید.

وی افزود: قطعا آرامش سهم بسیار مهمی در حل این مشکلات دارد و نباید بی دلیل مردم را هراساند. با آرامش و درایتی که در مسئولان و مردم و رسانه‌ها وجود دارد و این کار در حال انجام است مطمئن هستیم که کرونا را شکست خواهیم داد، در روزهای اخیر تمام کادر درمانی استان با فداکاری مثال زدنی و تاریخی خود را سپر بلای این بیماری کردند تا به نجات بیماران بپردازند.

قدیر گفت: بسته پیشنهادات و الزامات عبور از بحران کرونا به استانداری پیشنهاد شده است ولی در آخرالامر استاندار و مسئولان امر هستند که نظر نهایی رااتخاذ خواهند کرد، از نظر پزشکی باید از هرگونه مجالسی که جمع کثیری از انسان ها در یک فضای بسته حضور می یابند در شهر جلوگیری شود تا به شرایط متعادل در کنترل این بیماری برسیم. در این زمینه پیشنهاداتی نیز از جمله تعطیل شدن تمام همایش ها و برنامه های بزرگ فرهنگی نیز ارایه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم اظهار کرد: بنده از روز اول سعی کردم با مردم صادق باشم. به هیچ عنوان سعی نکردیم از زیربار مسئولیت اجتماعی و سازمانی خود شانه خالی کردیم و با اطلاع رسانی گسترده مردم و مسئولان برای مواجهه با این بیماری بسیج شدیم، مردم می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی در مقابل شیوع این بیماری مقابله کنند، در این شرایط متاسفانه برخی با رفتارهای غیرمسئولانه خود ذهنیت مردم را تخریب کرده و سعی می کنند که با بیش از حد بزرگنمایی این ویروس خطرات و آسیب ها را به حداکثر می رسانند.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: در زمینه انتخابات نیز سعی داریم که با مشارکت همه دستگاه ها تمام تمهیدات بهداشتی لازم را اتخاذ کنیم که مردم با خیال راحت در این عرصه نیز حضور یابند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.