اتاق اطلاع‌رسانی کرونا در وزارت بهداشت تشکیل می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی ربیعی شامگاه جمعه در رشته توییتی با تاکید بر اینکه کرونا به همان اندازه که مسأله بهداشتی باشد، مساله‌ای اجتماعی- سیاسی است گفت: کرونا، ویروس کوری است که مرزهای طبیعی و اجتماعی را به رسمیت نمی‌شناسد؛ بین دولتی و مردمی، نظامی و غیرنظامی، اصلاح‌طلب و اصولگرا، بالاشهری و پایین‌شهری، زن ومرد، این قوم یا آن قوم و... تمایز قائل نمی‌شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: مقابله با این بیماری پروژه مشترک مردم و حاکمیت سیاسی است، با مشارکت و اعتماد به نظام سلامت، در کنار اطلاع‌رسانی دلسوزانه و ایجاد شفافیت و عمل به توصیه‌های وزارت بهداشت می‌توانیم دروازه‌های شیوع ویروس را ببندیم و با مشارکت همگانی برای مقابله با ویروس کور متحد شویم.

وی افزود: هیچ کس در امان نیست و تنها در سایه اعتماد، مراعات و مراقبت، می‌توان دیواری برای دفاع برابر این ویروس ایجاد کرد، مشارکت ملی توأم با اعتماد به یکدیگر است که مقابله با این بیماری ممکن می‌شود. وقتی موفق خواهیم شد که همه فکر کنند کرونا مساله همه ماست.

ربیعی از اتاق اطلاع رسانی کرونا در وزارت بهداشت خبر داد و اضافه کرد: برای اطلاع رسانی دقیق و شفاف، از شنبه اتاق اطلاع رسانی کرونا با حضور خبرنگاران در روابط عمومی این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اطلاع‌رسانی غیرمسئولانه‌ای که از سوی برخی صورت می‌گیرد به مردم و اقدام مشترک همگی ما و حل مساله هیچ کمکی نمی‌کند، ما به مشارکت ملی نیاز داریم و به یاد داشته باشیم که با ویروسی بی‌تفاوت نسبت به هر تفاوت اجتماعی و انسانی روبه‌رو هستیم.

به گزارش ایرنا وی در پایان اضافه کرد: از نزدیک شاهدم وزارت بهداشت با صداقت و شفافیت کامل در مواجهه با این ویروس عمل می‌کند. آن‌ها که بی‌اعتمادی‌ می‌پراکنند، رفتاری غیرسازنده وغیرخیرخواهانه انجام می‌دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه