پسماند بیماران مبتلا به کرونا در اتاق‌های ایزوله انجام می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی درخصوص تمهیدات وزارت بهداشت برای ارتقای بهداشت محیط در اماکن عمومی به منظور پیشگیری از انتقال کروناویروس جدید، تاکید کرد: در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس جدید، رعایت بهداشت فردی، بر هر اقدام دیگری اولویت دارد و مردم نباید در شست و شو و ضدعفونی مداوم دستهایشان لحظه ای غفلت ورزند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: مردم باید از حضور غیرضرور در اماکن عمومی، کمپ ها، اردوها و وسایل حمل و نقل شهری خودداری کنند، از آنجاکه خطوط متروی شهری، اتوبوسرانی، ترمینال ها و فرودگاه ها، روزانه با بیشترین حجم مسافر روبرو هستند، با دانشگاه های علوم پزشکی کشور هماهنگ شده که با هماهنگی مسئولین امر، این اماکن به صورت روزانه شست و شو و ضدعفونی شود، در این راستا، به طور ویژه و به منظور سهولت مردم در استفاده از وسایل تردد شهری، با مسئولین مترو و اتوبوسرانی هماهنگ شده و این اماکن با استفاده از جدیدترین متدها و بهترین محلول ها و مواد ضدعفونی کننده، روزانه ضدعفونی و شسته می شوند.

وی درخصوص توصیه های بهداشت فردی افزود: در این راستا توجه شود که مردم باید دستهای خود را مرتبا با استفاده از آب و صابون شستشو داده و یا با استفاده از مواد ضدعفونی کننده الکلی، ضدعفونی کنند. هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرند و بلافاصله دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویند. از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنند. اگر تب، سرفه و یا هرگونه مشکلی در تنفس دارند، سریعا به پزشک مراجعه کرده و سابقه سفر قبلی خود را به پزشک اطلاع دهند. هنگام بازدید از بازارهای زنده در مناطقی که در حال حاضر موارد ابتلا به کروناویروس گزارش شده است، از تماس مستقیم محافظت نشده با حیوانات زنده و سطوح در تماس با حیوانات خودداری کنند. از مصرف محصولات حیوانی خام یا پخته نشده اجتناب کنند. گوشت خام، شیر یا اندام های حیوانی خام باید با احتیاط نگهداری شوند تا از تماس آنها با غذاهای پخته شده و آلودگی غذا جلوگیری شود.

فرهادی درخصوص مدیریت دفع و معدوم سازی زباله های بیمارستانی در ارتباط با کروناویروس جدید تصریح کرد: در مورد دفع زباله های بیمارستانی نیز خاطر مردم آسوده باشد. چراکه زباله های بیمارستانی با روش علمی و کاملا ایمن، توسط دستگاه های بی خطرساز معدوم می شوند. این پروسه در مورد پسماند بیماران مبتلا به کرونا در اتاق های ایزوله انجام شده و پس از آن به سیستم های ویژه شهرداری تحویل داده می شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص استفاده از ماسک گفت: قاعدتا این ماسک ها یک بار مصرف هستند و استفاده مداوم از آنها توصیه نمی شود. لذا افرادی که علائمی مانند سرفه و عطسه دارند، باید ماسک خود را مکررا تعویض کنند و ماسک های استفاده شده را درون کیسه پلاستیکی گذاشته و به این روش از انتشار هرگونه آلودگی در محیط، خودداری کنند.

به گزارش وب‌دا وی در پایان درخصوص ارائه مواد ضدعفونی در متروها و برخی اماکن عمومی اضافه کرد: در این مورد شهرداری و مسئولین مترو اقداماتی را انجام خواهند داد. تاکنون نیز همکاری های خوبی از سوی شهرداری صورت گرفته است. وزارت بهداشت بر نصب بنرهای اطلاع رسانی در مورد کروناویروس جدید در سطح شهر تاکید دارد که این اقدام نیز از سوی شهرداری در حال انجام است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.