آمبولانس‌های ویژه‌ای برای انتقال بیماران مبتلا به کروناویروس با امکانات ویژه وجود دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند گفت: با توجه به آمادگی ذکر شده پس از اعلام شناسایی دو نفر مبتلا به کروناویروس در استان قم ظرف کمتر از دو ساعت بیمارستانی برای مراجعه بیماران تخلیه شد. همچنین آمبولانس‌های ویژه‌ای برای انتقال بیماران مبتلا به کروناویروس با امکانات ویژه تعبیه شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور به نگرانی مردم درخصوص ابتلا به کروناویروس اشاره کرد و گفت: این نگرانی باعث شده است به محض بروز کوچکترین علامتی با شماره 115 تماس بگیرند به شکلی که امروز شلوغ‌ترین روز برای پاسخگویی به تلفن‌ها برای ما بود.

وی افزود: در هر شهر یک بیمارستان به درمان مبتلایان به کروناویروس اختصاص داده شده است، البته در بعضی از کلان‌شهرها تعداد بیمارستان‌ها بیشتر است. به عنوان مثال در تهران 9 بیمارستان را به مبتلایان به کروناویروس اختصاص داده‌ایم. بیمارستان‌هایی مانند مسیح دانشوری، شهدای یافت‌آباد و... که کادر این بیمارستان آموزش‌های کافی را دیده‌اند و می‌دانند که با بیماری که با تنگی نفس حاد به این مرکز مراجعه می‌کند، چگونه باید برخورد شود.

یه گزارش ایسنا کولیوند در پایان اضافه کرد: 64 دانشگاه علوم پزشکی در کل کشور تحت نظر ما هستند و نیازهای آنها برطرف می‌شود به صورتی که از سوی هیات‌امنای ارزی امکانات لازم را دریافت می‌کنند، امروز در جلسه‌ای که در شهرداری تهران داشتیم، دستورالعمل‌هایی را برای اطلاع‌رسانی عمومی و آموزش ابلاغ کردیم تا نکات بهداشتی در ورزشگاه‌ها، سینماها، وسایل نقلیه عمومی و غیره. همچنین ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها و متروها به طور مرتب از سوی شهرداری‌ها انجام می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه