مراجعه به بیمارستان‌های تهران ۱۰ درصد افزایش یافته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی رضایی درباره برخی اخبار منتشر شده درباره کمبود ماسک و اقلام مصرفی مورد نیاز برای افراد مبتلا به کرونا توضیح داد:‌ ما بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت اقلام مصرفی را برای بیمارستان‌ها تهیه کرده‌ایم و این اقلام به اندازه نیاز موجود است اما با توجه به جو روانی ایجاد شده طی چند روز گذشته و مراجعه زیاد افراد به مراکز درمانی میزان مصرف ماسک و اقلام پزشکی افزایش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: استفاده از ماسک n95 تنها در شرایط اضطرار و برای متخصصان و پزشکانی که با بیمار مبتلا سر وکار دارند، توصیه می‌شود، متاسفانه به دلیل جو روانی ایجاد شده تقاضا برای استفاده از ماسک n95 افزایش یافته. به همین دلیل در برخی مراکز درمانی با کمبود مواجه می‌شویم. به طوری که میزان ماسک ذخیره شده برای یک ماه طی چند روز مصرف می‌شود.

وی با اشاره به همکاری شهرداری برای ضد عفونی کردن مترو و اتوبوس افزود: خوشبختانه رایزنی‌های خوبی با شهرداری برای ضد عفونی کردن اماکن عمومی انجام شده و امیدواریم این موضوع بتواند در پیشگیری از ابتلا به کرونا نقش به سزایی داشته باشد، موضوع کمبود ماسک نیز مقطعی خواهد بود، سفارش‌های لازم به شرکت‌های تولید کننده داده شده و طی امروز و فردا کمبود ماسک رفع می‌شود.

به گزارش فارس رضایی در پایان گفت: بر اثر جو روانی ایجاد شده مراجعه به بیمارستان‌های تهران 10 درصد افزایش پیدا کرده است، عموم این افراد به بیماری کرونا مبتلا نیستند و علائمی از سرماخوردگی و آنفلوآنزا در آنها مشاهده می‌شود اما دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان یاس را برای مراجعه افراد مبتلا به کرونا در نظر گرفته است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.