تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل مرزها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی گویا در خصوص مباحث مطرح شده در جلسه‌ برگزار شده در ستاد ویژه مدیریت پیشگیری از آلودگی با ویروس کرونا گفت: عمده بحث‌هایی که در این کمیته مطرح شد حول محور افزایش اطلاع‌رسانی‌ به گروه‌های مختلف مردم بود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به این که تازه ترین آمار ابتلا به کرونا ویروس در کشور در این ستاد مطرح شد،‌ خاطرنشان کرد: ارائه این گزارش و بررسی روزانه کار سختی است که خوشبختانه در حال انجام است تا متخصصان ابتلا یا عدم ابتلای افراد به کرونا ویروس را بررسی و اعلام کنند.

وی افزود: میزان ابتلا به کرونا ویروس در سطح جهان با افزایش روبرو بوده است،‌ ظرف دو روز گذشته چندین کشور در شرایط ویژه قرار گرفته‌اند به گونه‌ای که ظرف مدت کوتاهی شمار مبتلایان در کره جنوبی از ۲۰۰ نفر به ۶۰۰ نفر و شمار مبتلایان در ایتالیا از ۴ نفر به ۱۱۷ نفر افزایش یافته است. از این رو به نظر می‌رسد سازمان بهداشت جهانی مجددا جلسه‌ای برای اتخاذ تصمیم جدید در خصوص مقابله با کروناویروس برگزار کند.

به گزارش ایسنا گویا به انجام مذاکره با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: طبق این مذاکرات هماهنگی‌های لازم با کشور ترکیه برای چگونگی کنترل تردد مسافران به این کشور صورت گرفته است تا در ترددشان دچار مشکل نشوند. در این راستا قرار شد تا مسافران ترکیه پیش از خروج از مرزها معاینه شوند و گواهی سلامت اخذ کنند تا پس از ورود به آن کشور دچار مشکل نشوند، با مطالعاتی که در استان قم صورت گرفت نیز سعی کردیم راه انتقال بیماری به سایر نقاط را ببندیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.