نحوه خدمات رسانی بیمارستان‌های تابع دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیماران مبتلا به کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی رضایی در پایان نشست با مسئولان بیمارستان یاس گفت: با توجه به شرایط کشور، همه بیمارستان‌های تابعه موظف هستند علاوه بر خدمات اورژانس، بخش‌هایی را هم برای بستری و خدمات دهی به بیمارانی در نظر بگیرند که موارد شدید کرونا در آنها مشاهده می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: با توجه به ارزیابی‌هایی که در سطح وزارت بهداشت و دانشگاه انجام‌ شده است تصمیم بر این گرفته‌ شده که به‌ جای پراکندگی در کل سطح بیمارستان‌های تابعه مواردی که مبتلا به این ویروس و یا مشکوک به ابتلا هستند، "به‌ صورت متمرکز و با رعایت اولویت" بیمارستان‌هایی را کامل تخلیه کنیم و به این امر اختصاص دهیم.

وی افزود: برحسب این سیاست ساختمان بازسازی شده مجاور بیمارستان یاس نخستین اولویت دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده که وارد این فاز خدمتی شود، به این صورت که کامل بتوانیم بیماران بستری را انتقال دهیم. همچنین مرجع پذیرش بیمارانی باشد که لازم است برای گرفتن خدمات بستری به این مرکز درمانی ارجاع داده می شوند.

به گزارش مهر رضایی در پایان گفت: در این نشست تصمیمات خوبی برای تأمین نیروی انسانی متخصص و پرستار که در این مرکز باید ارائه خدمت کنند، گرفته شد، با مدیران گروه‌ها نیز هماهنگ شد پزشکانی که لازم است در وهله اول در گروه‌های تخصصی "طب اورژانس، بیهوشی، داخلی و عفونی" نیاز است را در این مرکز مستقر کنیم، تلاش می‌کنیم این مرکز درمانی را به‌ عنوان بیمارستان کاملا اختصاصی به موارد مشکوک به کرونا تجهیز کنیم تا به بیماران مورد نیاز خدمات ارائه دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه