تست دانشجوی مشکوک به کرونا منفی بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدعلی امام هادی با بیان این نکته که از روز جمعه دوم اسفند ماه و پس از تشکیل جلسات متعدد با مدیران حوزه های مختلف معاونت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشکیل شده است گفت: در فضای مجازی، تصمیماتی در راستای مدیریت پیشگیری از آلودگی با ویروس کرونا در حوزه های دانشجویی اتخاذ شد، بر همین اساس طی هماهنگی با مسوولین  دانشگاه، بازگشت دانشجویانی که پایان هفته خود را در شهر قم سپری کرده بودند، منتفی شد و بلافاصله پیامکی جهت اطلاع کلیه دانشجویان خوابگاهی برای این افراد ارسال شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در روز شنبه سوم اسفند ماه نیز، کمیته ای در معاونت با تشریح وظایف و فعالیت های مرتبط، تشکیل شد و براساس آن مقرر شد پروتکل های مختلفی در رابطه با پیشگیری از آلودگی با کرونا ویروس در محیط های دانشجویی اعم از خوابگاه ها و رستوران اجرایی شود.

وی در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر ابتلای یکی از دانشجویان این دانشگاه به کرونا ویروس افزود: یکی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه، پنج شنبه یکم اسفندماه با علایم سرماخوردگی اعلام کسالت کرد. بلافاصله همکاران مرکز بهداشت و درمان دانشجویان با هماهنگی اورژانس تهران معاینات لازم را انجام داده و صرفاً دستور پزشکی با محور ضرورت هیدریشین این دانشجو صادر شد.

امام هادی ضمن تأکید بر این نکته که اینجانب همان شب در خوابگاه مذکور حاضر شده و از نزدیک در جریان روند انجام شده، قرار گرفتم، گفت: شنبه سوم اسفند ماه نیز مجدداً این دانشجو با علامت از حال رفتگی به بیمارستان منتقل شد که پس از انجام بررسی های لازم در خصوص شک ابتلا به کروناویروس، خوشبختانه تست منفی شده و هم اکنون وضعیت این دانشجو رو به بهبود است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای تشکیل ستادی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این معاونت و حوزه های تابعه گفت: یکی از اهداف این ستاد این است که اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به منظور پیشگیری از وقوع کروناویروس در خوابگاه های دانشگاه جدی گرفته شود. وی همچنین با اشاره به این مطلب که مشاورین مرکز مشاوره دانشجویان این معاونت، آمادگی لازم را برای کلیه دانشجویان متقاضی انجام مشاوره دارا هستند، شماره تلفن 23872406 را در این زمینه اطلاع رسانی کرد.

وی اظهار کرد: پخش بروشورها، پوسترها و اطلاعیه های مختلف در زمینه رعایت موارد مختلف در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در فضاهای مختلف حوزه معاونت و شبکه های مجازی، تشکیل کارگروه دانشجویی با حضور اعضای شورای صنفی و کانون های فرهنگی جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به دیگر دانشجویان، اختصاص نخستین برنامه تلویزیون اینترنتی بهشتی تی وی به مبحث مبارزه با کرونا، توزیع غذا در ظروف یک بار مصرف از امروز 2شنبه پنجم اسفند ماه، توزیع ژل و مایع ضدعفونی کننده در خوابگاه ها و... از دیکر اقدامات معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در این زمینه است.

به گزارش ایسنا امام هادی در پایان از لغو تمامی برنامه‌های عمومی، اجتماعات و اردوهای دانشجویی دانشگاه خبر داد و گفت: کلیه اماکن ورزشی دانشگاه نیز پس از تشکیل ستاد بحران معاونت و بررسی های لازم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.