درصد فوتی های ناشی از کرونا در ایران از متوسط جهانی پایین تر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی گفت: متاسفانه عموم کشورهای دنیا به ویژه برخی کشورهای همسایه ایران از انتشار اطلاعات واقعی کشورشان خودداری می‌کنند و لذا آمار واقعی که ما منتشر می‌کنیم بیشتر به چشم آمده است. با توجه به اینکه کشور در فصل آنفلوانزای موسمی قرار دارد سیاست وزارت بهداشت صرفا اعلام آمار مبتلایانی است که آلودگی انها به ویروس کرونا اثبات شده است.

دبیر ستاد ویژه مدیریت پیشگیری از آلودگی ویروس کرونا ادامه داد: اکثر کشورها نسبت مرگ‌ومیر را بر اساس میزان مبتلایان قطعی و مشکوک اعلام می کنند و بر این اساس نسبت افراد فوت شده پایین می آید. در صورتی که بخواهیم آمار افراد فوت شده ناشی از ویروس کرونا در کشور را بر اساس کسری از افراد مبتلا و مشکوک به بیماری سنجش نماییم نسبت فوتی‌ها در ایران حدود یک درصد خواهد بود.

وی افزود: خطر ویروس "کووید 19" از ویروس "آنفلوانزای H1N1" که در پاییز امسال در کشور شیوع پیدا کرده بود، قدرت سرایت کرونانسبت به موارد دیگر بیشتر است که باید با رعایت موارد بهداشت فردی و عمومی با آن مقابله کرد،  نقشه ژنتیکی "کوویدو 19" موسوم به کرونا ویروس جدید کاملا بررسی و شناسایی شده و تحقیقات کارشناسی نشان می‌دهد که این ویروس دقیقا همان ویروس چینی است، مدارک و مستندات این تحقیق نیز کاملا موجود بوده و قابل ارائه به نهادهای متولی بین المللی است.

به گزارش ایسنا حریرچی در پایان گفت: عمده موارد فوتی ناشی از این ویروس در چین و دیگر نقاط جهان، در سنین بالا و در بیماران زمینه‌ای رخ داده است، بالغ بر ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس به صورت سرپایی درمان می‌شوند و تمام تمهیدات لازم برای پیشگیری و درمان این بیماری در داخل کشور پیش بینی شده و همکاران ما فداکارانه در حال انجام وظیفه هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه