تامین ترکیب دارویی کنترل علائم ویروس کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلامحسین مهرعلیان گفت: کوکتل بایوترکیب دارودرمانی بیماری کرونا در حال حاضر تامین و برای توزیع به مراکزی که تشخیص قطعی بیماری در آنها صورت می‌گیرد، در اختیار معاونت بهداشتی وزارت بهداشت گذاشته شده است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به ظرفیت بالای کشور برای تولید و عرضه مواد ضدعفونی‌کننده اظهار کرد: طی دو روز آینده، ژل ضدعفونی‌کننده و افشانه الکل طبی از طریق پخش سراسری در سطح کشور توزیع می‌شود، از روز سه شنبه نیز توزیع اسلتامیویر در بیمارستان‌های کل کشور صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به فراهم شدن ترکیب دارودرمانی بیماری کرونا افزود: طی جلسات متعدد سازمان غذا و دارو با معاونت‌های درمان و بهداشتی وزارت بهداشت و نظر کارشناسان و متخصصان خبره حوزه بیماری‌های عفونی، ترکیب دارویی که برای درمان علائم ویروس کرونا، شناسایی‌شده است و با توجه به شرایط افراد مبتلا، تجویز خواهد شد.

به گزارش مهر مهرعلیان در پایان گفت: کوکتل بایوترکیب دارودرمانی بیماری کرونا در حال حاضر تامین و برای توزیع به مراکزی که تشخیص قطعی بیماری در آنها صورت می‌گیرد، در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت گذاشته‌شده است. همچنین در حال حاضر برنامه‌ای برای توزیع این ترکیب دارویی به بخش خصوصی در دستور کار نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه