ادعای فوت ۵۰ بیمار کرونایی در قم صحت ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی رضا زاکانی گفت: در استان در دو هفته گذشته ۴۲ فوتی وجود داشته است که تنها ۹ مورد آن در اثر کرونا بوده است، در روزهای گذشته جواب آزمایش ۶ فرد مشکوک به ویروس کرونا منفی بوده و جواب آزمایش ۲۷ مورد نیز هنوز مشخص نشده است.

منتخب مردم قم در یازدهمین دوره مجلس ادامه داد: بیماری کرونا در قم وضعیت نرمال جهانی را داشته و میزان مرگ و میر این ویروس در حدود ۲ درصد میانگین بین المللی است.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در گفت و گویی مدعی شده بود که روزانه ۱۰ نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا از دنیا می روند و تا دیشب حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند.

وی افزود: متاسفانه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است و هیچ‌یک از پرستاران لباس مناسب که لباس فضایی معروف است را در اختیار ندارند. 

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران نیز  در واکنش به اظهارات نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد که اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا میدهم.

اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در جمع خبرنگاران ضمن تشریح جلسه غیر علنی امروز مجلس گفت: طبق اظهارات وزیر بهداشت تاکنون ۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده اند.

به گزارش ایرنا به منظور مقابله و پیشگیری از شیوه بیماری کرونا در قم، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم از روز پنجشنبه هفته گذشته تا آخر هفته جاری تعطیل‌ شده است.

هم‌زمان با تاکید دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر ضرورت دوری مردم از اجتماعات و مراکز عمومی، دو تن از مراجع تقلید آیات جعفر سبحانی و ناصر مکارم شیرازی نیز در پیامی ویدئویی بر ضرورت توجه به توصیه‌های پزشکی از جمله عدم حضور در اجتماعات و اماکن عمومی تاکید کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه