با آموزش‌های همگانی می‌توان کرونا را تا ۸۰ درصد مدیریت کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین کرمانپور درباره اپیدمی ویروس کرونا گفت: در واقع از هر اپیدمی انتظار داریم در مراحل اولیه ورود به هر کشوری از جمله ایران که اپیدمی های دیگری را هم پشت سر گذاشته موجب غافلگیری شود، همانطور که چین با حجم بزرگ سرمایه چند برابری ایران این غافلگیری را داشت و توانست به تدریج اوضاع را کنترل کند به همین خاطر خوشبختانه در ایران نیز با گذشت چند روز از این ماجرا هم از نظر بدنه علمی و هم از نظر نظر بدنه اجرایی و سیاست‌گذاری روال منطقی به خود گرفت و به سمت یک روال قابل مدیریت پیش می رود که اگر مجلس، دولت، قوه قضاییه و نیروهای انتظامی در کنار هم در یک قرارگاه قرار بگیرند، مسلماً این بیماری نخواهد توانست مردم ایران و سیستم بهداشتی درمانی ایران را به ستوه بیاورند.

رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا ادامه داد: در حال حاضر مراکز این اپیدمی در چهار یا پنج شهر بیشتر نیست که طبیعی است انتظار همه ما به عنوان قاطبه جامعه پزشکی این است که اول به خط مقدم رسیدگی شود تا بتوانند خدمات را بدون هیچ دغدغه‌ای به عزیزان مبتلا و مشکوک بدهند. درجه دوم خود مبتلایان و مشکوکین باید مورد توجه خاص قرار بگیرند و تا جایی که امکان دارد کلونی این بیماری ها در همین ۴ یا ۵ شهری که مطرح شده باقی بماند. در بقیه شهرها مردم، بخش های پزشکی ، دولتی و آموزشی چه آموزش و پرورش و چه دانشگاه‌ها باید وارد ماجرا بشوند.

وی افزود: با آموزش‌های همگانی می شود تا ۷۰ یا ۸۰ درصد موضوع را مدیریت کرد و مابقی را هم انشالله به کمک سیستم های علمی می توان تحت کنترل درآورد. آن‌طور که شنیدیم کیت تشخیصی توسط دانشمندان در داخل کشور در حال تامین و آماده سازی است، انشاالله انتظار می رود  این روند سرعت بگیرد. دور از ذهن نیست با توجه به ذکاوت و هوش جامعه پزشکی ایران، ما زود تر از چین بتوانیم به جایی برسیم که انشالله شب عید مردم با امید و خوشی و شادمانی در کنار هم زندگی معمول خود را داشته باشند.

کرمانپور گفت: اگر نقدی به سیستم بهداشت و درمان هست، خاص این سیستم نیست و محصول مدیریت کشور ماست، به دلیل مسائل مالی، تحریم ها به دلیل پراکندگی جغرافیایی شاید هنوز نقصان هایی داریم که انشالله با مدیریت یکپارچه و قرارگاهی که در وزارت بهداشت مهیا شده همه پشت سر آن انجام وظیفه خواهیم کرد. اشکالات را به صورت درونی روزانه منعکس می کنیم مردم هم می توانند انتقادهای خود را منعکس کنند و ما در ستاد ها مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا در پایان اضافه کرد: وزارت بهداشت و درمان با کسانی که آنها را همراهی می کنند گوش می دهد. بیمارستان سینا امروز و از روزهای گذشته خیلی بهتر بود احتمالا بهتر هم خواهد شد. شست و شو و لباس آماده شده است و امید این است که اگر وزارت بهداشت مقداری خود را جمع و جور کند تا دو سه روز آینده یکی از بهترین پروتکل ها برای کار درمان انشاالله پیش خواهد آمد.

پایان پیام/

مطالب مشابه