مردم از سفر به استان گیلان خودداری کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی شادنوش گفت: با توجه به شرایط کنونی و وجود ویروس کرونا در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها می‌خواهیم که از سفر به این استان بپرهیزند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان ادامه داد: اکنون سفر به استان گیلان برای مردم سایر شهرها اصلا مناسب نیست و بهتر است از سفرهای غیر ضروری به این استان که درگیر ویروس کرونا است، خودداری شود، اقدامات مربوط به انتقال کیت‌ها و دستگاه تشخیصی ویروس کرونا در حال انجام است و دو ویروس شناس از گیلان برای دریافت آموزش‌های لازم در حال آموزش هستند.

وی افزود: مردم باید در شرایط کنونی به نظام سلامت کمک کنند تا ویروس کرونا مهار شود. برخی درباره قرنطینه صحبت می‌کنند، اما با توجه به شرایط بومی ایران نمی‌توان قرنطینه را انجام داد و باید قرنطینه به صورت خود اختیاری اتفاق بیافتد و مردم از رفت و آمد بی مورد و غیرضروری خودداری کنند. این موضوع نه تنها برای گروه‌های پرخطر مثل سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، بلکه برای همه افراد باید انجام شود تا از انتقال ویروس جلوگیری شود. اگر افراد به ویروس کرونا آلوده شوند، این ویروس را به شهرهای دیگر هم منتقل می‌کنند. در نتیجه باید همکاری بیشتری اتفاق بیفتد تا زنجیره انتقال ویروس متوقف شود.

به گزارش ایرنا شادنوش در پایان در خصوص شرایط ماسک طبی و مایع ضد عفونی کننده در استان گیلان گفت: کارخانه‌های تولیدی بر اساس نیازهای گذشته تولید می‌کردند و با توجه به شوک وارد شده، نیاز کشور چند برابر شده است. با توجه به نیازهای جدید، وزارت صنعت نیز قول داده تا از نهایت ظرفیت کارخانه‌های تولیدی استفاده شود. امیدواریم با قول‌هایی که در این زمینه داده شده، مشکلات کمبود ماسک و موارد دیگر برطرف شود و امکانات لازم در اختیار مردم قرار بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه