پیشگیری مهمترین موضوع در کنترل زنجیره انتقال بیماری کرونا است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی شستن دست‌ها با آب و صابون را مهمترین موضوع در این زمینه اعلام کرد و گفت: پیگیری بهداشت فردی مهمترین راهبرد برای تقلیل بروز و سرایت این بیماری است، ساده ترین و ارزان ترین شکل برای پیشگیری از بیماری کرونا شستن دست با آب و صابون است.

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران ادامه داد: افراد در ابتدای ورود به منزل حتما به شست و شوی دست ها و ضدعفونی کردن خودشان اقدام کنند،یکی از ابزارهایی که به انتقال ویروس کمک می‌کند تلفن های همراه است، آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

وی افزود: پیشگیری مهمترین موضوع در کنترل زنجیره انتقال بیماری کرونا است، مهمترین نکته ای که در اپیدمی ویروس کرونا می‌تواند بر ما تاثیر داشته باشد، شکستن زنجیره انتقال ویروس است، با توجه به اینکه ویروس واکسن ندارد و درمان قطعی هم برایش نیست، مهمترین فاکتور در جلوگیری از انتقال شخص به شخص بیماری است.

به گزارش ایرنا زالی در پایان گفت: اولین درخواست ما از مردم این است که از سفرها و تجمعات غیر ضروری و مواردی از این قبیل حتما اجتناب کنند، مردم سفرهای غیرضروری درون شهری را به حداقل برسانند و از حضور در هر گونه اجتماع خودداری کنند، جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند و این کارها کمک شایانی به جلوگیری از ویروس کرونا، می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه