کرونا در حال تبدیل شدن به اپیدمی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن هاشمی با اشاره به حضور اعضای شورای شهر تهران در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به فرماندهی علیرضا زالی گفت: این ویروس در حال تبدیل شدن به اپیدمی است و این جلسه به این منظور ترتیب داده شد تا مباحث را با مسوولان شهری در میان بگذارند.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: این جلسه، جلسه بسیار مهمی برای تهران است؛ حضور این ویروس بسیار مزاحم، نه باید کتمان شود و نه باید برای مردم و مسوولان عادی‌سازی شود. واقعیت باید شفاف و نه بر اساس ایجاد بحران و نه کم در نظر گرفتن آن، برای مردم گزارش شود، قدرت انتشار این ویروس نسبت به ویروس‌های دیگر بالاتر است؛ هرچند خطر آن کمتر است اما به لحاظ قدرت انتشار می‌تواند بخش عمده‌ای از جامعه را درگیر کند.

وی با اشاره به حضور اکثر مسوولان مربوطه شهری در جلسه مذکور افزود: امکانات شهرداری در شهر بسیار زیاد است و اکثر مسوولان مربوطه از جمله خدمات شهری، پسماند، مترو، خانه‌های سلامت، بخش بحران و شهر سالم و درمانگاه‌های شهرداری و ... در جلسه حضور داشتند و دکتر زالی به صورت مفصل در این زمینه توضیح دادند و در جهت کمک به جلوگیری از انتشار ویروس، برای هر یک از ما کاری را در نظر گرفتند. ما نیز فعالیت‌هایمان در این زمینه را دو چندان می‌کنیم و کمک خواهیم کرد که تمام امکانات ما در مقابله با انتشار این ویروس قرار گیرد.

به گزارش ایسنا علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران نیز با اشاره به جایگاه شورای شهر در تصمیم‌گیری‌های شهر تهران گفت: در این جلسه گزارش مبسوطی از وضعیت فعلی شهر تهران ارایه دادیم، ملاحظات اجرایی و مدیریتی با نگاه به ظرفیت‌های استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تقسیم کار صورت گیرد و در زمینه آلودگی‌زدایی، پسماندها، تدفین اجساد و ساماندهی خدمات بهداشت محیط، کاهش آلودگی محیط و بهداشت و درمان از ظرفیت شهرداری تهران استفاده کنیم.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه