تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۹۷۸ تن رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور از افزایش مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ایران خبر داد و گفت: آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در کل بالغ بر ۳۸۵ مورد جدید ابتلای قطعی به بیماری کوید ۱۹ را در کشور ظرف ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۳۰ مورد جدید بیماری در استان قم، ۱۷۰ مورد در استان تهران، گیلان ۲۸ مورد، مرکزی ۴۴ مورد، استان اصفهان ۱۳ مورد، فارس ۸ مورد، خراسان رضوی ۱۷ مورد، کرمانشاه ۲ مورد، لرستان ۸ مورد، سمنان ۳ مورد، مازندران ۱۱ مورد، همدان ۳ مورد، خراسان جنوبی ۲ مورد، البرز ۳۱ مورد، هرمزگان ۲ مورد، خوزستان ۹ مورد، سیستان و بلوچستان یک مورد، ایلام یک مورد و کرمان ۲ مورد جدید و ابتلای قطعی به این بیماری گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه از میان موارد جدید این بیماری ۱۱ تن نیز جان خود را از دست دادند، بنابراین در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۹۸۷ تن افزایش یافت و متاسفانه آمار درگذشتگان بیماری به ۵۴ مورد رسید، امیدوارم با رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم، از افزایش موارد بیماری در استان‌های مختلف جلوگیری شود.

جهانپور گفت: شعار کرونا را شکست می‌دهیم ممکن نخواهد شد مگر آنکه در هر خانه هر ایرانی و خانواده تبدیل به یک پایگاه سلامت شود، با کمک این سفیران سلامت کرونا را شکست می‌دهیم، آمار قطعی ابتلا به کرونا ویروس از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز ۳۸۵ مورد افزایش یافته است، ابتلای این بیماران به معنی این است که این افراد طی سه تا پنج روز گذشته و هفته‌های قبل با این ویروس مواجه شده‌اند.

وی اظهار کرد: افراد با رعایت نکات بهداشت فردی، خودمراقبتی، پرهیز از حضور در اجتماعات، کاهش ترددهای غیرضروری شهری و بین شهری گام‌های مثبتی در مهار این بیماری برخواهند داشت، نتایج این اقدامات را طی هفته‌های آینده شاهد خواهیم بود. هر ایرانی باید نقش مراقب سلامت را بازی کند و تذکرات لازم در خصوص منع برگزاری اجتماعات و کاهش ترددها و مراوادات را رعایت کند، موارد جدید ابتلا به این بیماری به دنبال گذر دوره کمون بیماری، طی این هفته مشخص خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت جزییات موارد ابتلای جدید به  کروناویروس را تشریح کرد و گفت:در استان تهران با ثبت ۱۷۰ مورد  جدید بیماری، بیشترین  مورد مراجعات اخیر و موارد مشکوک بستری شده مربوط به استان تهران بوده است. استان مرکزی با ۴۴ مورد نیز بعد از استان تهران در رتبه دوم شیوع ابتلا به کروناویروس قرار داد. همچنین استان مازندران با شناسایی ۱۱ مورد جدید ابتلا به کروناویروس از جمله استان‌هایی است که افراد باید در خصوص سفر به آن دقت لازم را داشته باشند و از انجام مسافرت‌های غیرضروری به این استان خودداری کنند.

وی افزود: استان کرمان نیز با ابتلای دو مورد به کروناویروس، شاهد نخستین موارد ابتلا به این بیماری بوده است، از بین افراد مبتلا به کروناویروس، ۱۷۵ مورد نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، تعداد افراد بهبود یافته در کشور قابل توجه است و جای مسرت دارد، نمودار ابتلا به این بیماری همچنان در کشور صعودی و نشان دهنده جدیت این موضوع است. اما امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی از افزایش این آمار جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا جهانپور در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های پزشکان و پرستاران در مراقبت از بیماران مبتلا به کروناویروس گفت: همکاران ما در خط مقدم درمان ابتلا به کروناویروس با اقدامات سریع خود این شرایط دشوار را تحت کنترل دارند و امیدواریم مردم نیز در این مسیر با ما همراهی کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه