تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های هدف کروناویروس تامین است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند درخصوص برگزاری جلسه کمیته فنی‌ و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کرونا که عصر امروز برگزار شد، گفت: این جلسه با حضور نمایندگان برخی سازمان ها و دستگاه های اجرایی برگزار شد که در طی آن، شهرداری گزارش عملکرد خود درخصوص مقابله و پیشگیری از کروناویروس را بیان کرد.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: شهرداری در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته و در رابطه با نظافت شهر و اماکن عمومی، تمهیدات خوبی را انجام داده است، در این جلسه درخصوص حمایت از مددجویان کمیته امداد نیز بحث و تبادل نظر شد، سازمان اورژانس، کشور، روزانه پاسخگوی 10 تا 15 هزار تماس از سوی مردم عزیز در موضوع کروناویروس است.

وی افزود: تیم های عملیاتی ویژه در سطح کشور همچنان فعال هستند، آمبولانس های ویژه انتقال بیماران کروناویروس فعال بوده و هیچ گونه خللی در کار اورژانس به وجود نیامده و علاوه بر خدماتی که قلبا به مردم ارائه می شد، خطوط ویژه ای که برای کروناویروس تدارک دیده شده نیز پاسخگوی نیازهای مردم است.

کولیوند گفت: سفرهای غیرضروری باید کنسل شود، چنانچه مردم درخصوص کروناویروس سوالی داشتند می توانند با 190 تماس بگیرند و اگر علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس را یکجا، در خود مشاهده کردند، سریعا با 115 تماس بگیرند تا از طریق آمبولانس های ویژه به نزدیک ترین بیمارستان هدف، انتقال داده شود.

رییس سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: 80 درصد بیماران مبتلا به کروناویروس در منزل بهبود پیدا کرده و در 20 درصد مواقع نیاز به بستری در بیمارستان ها دارند. درحال حاضر نیز تعداد قابل توجهی از هموطنان بهبود پیدا کرده و ترخیص شده اند، تجهیزات های موردنیاز بیمارستان های هدف کروناویروس تامین است.

وی با اشاره به تعداد کافی آمبولانس های اورژانس اظهار کرد: تمام نیروی های اورژانس در حالت آماده باش‌ کامل به صورت شبانه روزی قرار دارند‌ و اگر مشکلی ایجاد شود، می‌ توانیم به طور کامل همه موارد را پوشش دهیم، از نظر لباس و تجهیزات لازم به مقدار مناسب تهیه شده و در انبار نگهداری می‌شود و در مجموع مشکلی در این زمینه نیست، پرسنل اورژانس با آخرین تجهیزات ایمنی برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز هستند، از زمان شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم پیش بینی شد و منابع مالی آن تامین شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه