طرح بیماریابی خانه به خانه کروناویروس طرحی خام و نیازمند بررسی بیشتر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی در خصوص طرح جدید وزارت بهداشت برای مقابله با کروناویروس مبنی بر تشکیل ۳۰۰هزار اکیپ برای بیماریابی خانه‌ به خانه این بیماری گفت: به نظر می‌رسد انگیزه‌های روانشناختی این طرح به درستی بررسی‌ نشده است. آیا ابعاد این طرح در مشورت با روانپزشک یا مددکار اجتماعی به تایید رسیده است؟

متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اضطراب و هراسی که در بین مردم نسبت به این بیماری وجود دارد، این طرح را طرحی خام و نیازمند بررسی بیشتر عنوان کرد و گفت: نمی‌توان طرح تشکیل ۳۰۰ هزار اکیپ بیماریابی را با بسیج ملی کنترل فشار خون بالا مقایسه کرد. مردم به شدت تحت تاثیر هراس اجتماعی از بیماری کروناویروس هستند که به نظرم سبب می‌شود طرح نتواند آینده خوبی داشته باشد.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: این اکیپها در مراجعه منزل به منزل در صورتی که با بیمار مبتلا به کروناویروس مواجه شوند، امکان ابتلا به ویروس به آنها نیز به وجود می‌آید. از طرف دیگر به اعتقاد بنده این طرح باید در ابتدا به صورت پایلوت و نمونه در یک شهر یا استان انجام می‌شد و در صورتی که پاسخ دهی مناسبی داشت، در کل کشور اجرا می‌شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه