اعزام مشمولان سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن عراقی‌زاده روز دوشنبه درباره دوره های آموزشی سربازان و اعزام آنها گفت: در این رابطه ابلاغ شده تا تمام دوره‌های آموزشی سربازان به مدت حداقل دو ماه متوقف شود؛ یعنی مشمولان خدمت سربازی که قرار بود در روزهای آینده برای گذراندن دوره‌های آموزشی به پادگان‌های مربوطه اعزام شوند، اعزام آن‌ها تا اول اردیبهشت سال ۹۹ به تعویق افتاده است.

وی افزود: اما سربازانی که چند روزی بیشتر به اتمام دوره‌های آموزشی آن‌ها باقی نمانده، تا اتمام دوره آموزشی البته با رعایت تمام نکات بهداشتی، در پادگان‌ها باقی می‌مانند، یگان‌هایی هم که باید در محل مأموریت خود حضور داشته باشند، حضور آن‌ها در محل‌های خدمت ادامه خواهد داشت؛ چون برقراری امنیت کشور تعطیل‌بردار نیست.

معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین بخشی از دانشگاه‌های نیروهای مسلح نیز هفته گذشته تعطیل شدند و بخش دیگری که هنوز تعطیل نشده‌اند، درباره وضعیت آن‌ها طی روزهای آینده در قرارگاه مقابله با ویروس کرونا ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم‌گیری می‌شود.

عراقی‌زاده در خصوص اینکه آیا کاهش ساعت کاری دستگاه‌های عمومی و دولتی شامل کارکنان نیروهای مسلح هم می‌شود؟ گفت: هنوز در این رابطه تصمیم‌گیری نشده است؛ اما اگر در قرارگاه مورد اشاره، این موضوع تصویب شود، به رده‌های تابعه اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا وی در پایان اضافه کرد: به رده‌های تابعه نیروهای مسلح ابلاغ شده تا افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، مثل جانبازان شیمیایی و بیماران قلبی و عروقی که در نیروهای مسلح حضور دارند، از حضور در محل کار خودداری کنند و به مرخصی بروند؛ البته این مرخصی جزء مرخصی‌های استحقاقی سالیانه آن‌ها منظور نمی‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه