اعزام تیم متخصص پزشکی از چین برای کمک به ایران در راه مبارزه با بیماری کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، چانگ هوا امروز در دیدار با محمودرضا پیروی ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر ایران به عنوان نخستین سازمان بشردوستانه عضو جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر که نخستین محموله کمک های انسان‌دوستانه را برای مردم بیمار از ویروس کرونا ارسال کرد، گفت: ما هم با شدت گرفتن ویروس کرونا در کنار ایران هستیم.

سفیر چین در ایران ادامه داد: ما باور داریم که با ارسال کمک های انسان‌دوستانه از سوی دوستان دولت ایران از بحران این بیماری عبور خواهد کرد، مردم چین در مبارزه با ویروس کرونا نتایج خوبی به دست آورده به طوری که هم اکنون این ویروس در چین تحت کنترل قرار گرفته و مطمئن هستیم که در این مبارزه پیروز خواهیم شد و تجربیات چینی ها می تواند در مبارزه با ویروس کرونا به ایرانی کمک کند.

وی افزود: همچنین طی روزهای گذشته عالی رتبه ترین متخصصان چینی برای کمک به درمان، تست ویروس و مدیریت آن از سوی صلیب سرخ چین به ایران آمده اند که می خواهند در مبارزه با این ویروس تجربیات خود را در اختیار دوستان ایرانی قرار دهند تا با همکاری جمعیت هلال‌احمر و وزارت بهداشت ایران این ویروس را نابود کنند.

چانک هوا گفت: تا کنون کمک های بشردوستانه از سوی سفارت جمهوری خلق چین، صلیب سرخ و شرکت های چینی مقیم در ایران به جمهوری اسلامی ایران اعطا شده و در مبارزه با کووید-۱۹، ملت چین در کنار ملت ایران می‌ایستند، روابط دو کشور بعد از بروز این بیماری و نابودی آن وارد مرحله جدیدی می شود.

سفیر چین در ایران اضافه کرد: در مبارزه با این ویروس دوستی دو کشور را احساس کرده ایم و جناب روحانی و ظریف و دیگر مقامات ایرانی در اولین فرصت ابراز همدردی کردند، مردم ابران عنوان کردند "قوی باش چین"و در دوره های مختلفی ما دو کشور همیشه دوست بوده ایم،  تبادل دو کشور بیش از ۲ هزار سال تاریخ داردو ما دذ سیل ایران ۵ بار محموله انسان دوستانه ارسال کردیم.

در ادامه محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر امروز در دیدار با سفیر چین با تشکر از دولت چین به دلیل کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران اظهار کرد: اقداماتی که ما در مجموعه هلال احمر انجام داده و در هنگام بروز بیماری کرونا در چین به شما کمک کردیم بر اساس حصول هفت‌گانه صلیب سرخ و آموزه‌های دینی و اخلاقی‌مان بود و معتقد بودیم در حد بضاعت خود کمک انسان‌دوستانه خود را به مردم چین داشته باشیم و این را انجام دادیم.

وی افزود:‌ قطعا شما تجربیات ارزشمندی دارید و ما از آن استفاده می‌کنیم. جمعیت هلال احمر در حوزه آموزش قدم‌های خوبی برای آموزش عمومی مردم برداشته است، اما ما در خصوص آموزش تخصصی و استفاده از متخصصان شما استقبال می‌کنیم تا همکاران ما آموزش‌های لازم را از متخصصان شما دریافت کنند.کار نام‌نویسی تیم‌های داوطلبی برای ارائه خدمات در پیشگیری از کرونا را انجام می‌دهیم و این افراد را به وزارت بهداشت معرفی می‌کنیم. البته مدیریت اصلی بیماری کرونا در کشور برعهده وزارت بهداشت است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره مداخله درمانی و حضور متخصصان چینی در بیمارستان ها گفت: این از وظایف و اختیارات وزارت بهداشت است. چین در سیل اخیر در کشور ایران کمک‌های خوبی کرد و قطعا در یادها می‌ماند، اکنون همکاران ما در هلال احمر در ورودی استان‌ها حضور دارند و اگر مورد مشکوکی وجود داشته باشد، این افراد را به پرسنل وزارت بهداشت معرفی می‌کنند، ضمن اینکه در زمینه آموزش نیز هلال احمر از طریق فضای مجازی و عمومی در حال فعالیت است.

در ادامه عضو تیم متخصصان پزشکی چین که برای کمک و انتقال تجربیات خود با محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال‌احمر دیدار کردند گفت: ما می‌توانیم نشان دهیم که چطور از انتقال ویروس جلوگیری کنند و در کشور چین نیز ما آموزش‌های لازم را در نقاط مختلف به مردم ارائه داده‌ایم مانند اینکه چطور دست‌های خود را بشوییم و از ماسک استفاده کنیم.

وی افزود: بر اساس اعلام دولت چین مرد باید از ماسک استفاده کنند،‌دست‌های خود را زیاد بشویند و فاصله خود را با دیگران حفظ کنند و اگر بیمار مشکوکی وجود داشت باید در خانه به مدت دو هفته قرنطینه باشد.ضمن اینکه در حال حاضر مردم چین در مکان‌های مختلف مانند فرودگاه‌ها،‌ ایستگاه قطار و بیمارستان‌ها از ماسک استفاده می‌کنند. اکنون مردم چین در این خصوص همکاری زیادی دارند، در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین به شدت کاهش یافته است،‌ اکنون مردم چین به صورت همه‌جانبه در خصوص بیماری کرونا همکاری و مشارکت لازم را دارند. این ویروس بیشتر از طریق تنفس انتقال پیدا می‌کند.

عضو تیم متخصصان پزشکی چین خاطرنشان کرد: داروی قطعی کرونا ساخته نشده است؛ یعنی دارویی که برای کنترل کرونا  جواب مثبت داده باشد نداریم. البته متوجه شده‌ایم برخی داروها مقداری برای کنترل این ویروس مفید بوده است. در جریان درمان بیماران مبتلا به کرونا که شدت زیادی نداشته‌اند ما داروهای سنتی چین را معرفی کرده‌ایم و طبق نتایج حاصله این داروها در کنترل این بیماران نتایج مثبت کمی داشته است و می‌تواند از شدت بیماری این بیماران جلوگیری کند.

وی در خصوص اینکه آیا ویروس کرونا از سوی آمریکا ساختگی است گفت: قبلاً در شبکه‌های اجتماعی اعلام شد که این ویروس از آزمایشگاه خارج شده یا توسط‌ آمریکایی‌ها ساخته شده است اما طبق آزمایش ما و نظر متخصصان فکر می‌کنیم ویروس کرونا ساختگی نیست بلکه از طبیعت آمده است.

به گزارش فارس عضو تیم پزشکی چین در پایان اضافه کرد: شما مشاهده کردید این ویروس در حال حاضر کشورهای مختلفی از جمله آمریکا وجود دارد و نمی‌توانیم بگوییم این ویروس فقط برای چینی‌ها و ایرانی‌ها ساخته شده است. طبق بررسی متخصصان از جمله متخصصان غربی این ویروس در برخی حیوانات وجود دارد و نمی‌توانیم بگوییم این ویروس ساخته شده است، تیم تخصصی پزشکی چین از متخصصان تست ویروس و مدیریت ویروس هستند و در راه مبارزه با آن تجربیاتی به دست آورده‌ایم که می‌خواهیم آن را در اختیار ایران قرار دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه