افزایش آمار بهبودیافتگان بیماری کووید۱۹ باعث خوشحالی جامعه پزشکی و حوزه سلامت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: حرکت بزرگی را آغاز و طرحی را در قالب بسیج ملی شکست کووید19 آماده کرده ایم و این حرکت را به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز شرق مدیترانه آغاز می کنیم و برای اولین بار در جهان به جای اینکه بنشینیم که ویروس سراغ ما بیاید، ما به سراغ ویروس می رویم.

وی افزود: این طرح با تشکیل 300 هزار تیم با کمک سازمان بسیج از روزهای آینده در کشور آغاز می شود و خوشحالیم که در ماه های گذشته توانستیم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون را به خوبی در کشور اجرا کنیم که به خوبی مورد استقبال مردم قرار گرفت. این 300 هزار تیم، همراه با وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای بیماریابی اقدام می کنند و مراکز بهداشتی و درمانی را نیز آماده کردیم تا در کوتاه ترین زمان، موارد جدید ابتلا به کروناویروس جدید را شناسایی و به مراکز بهداشتی و درمانی و در صورت نیاز به بیمارستان ها ارجاع می کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در رونمایی از این طرح، با حضور مسئولان مربوطه، این طرح را مفصل تشریح خواهم کرد و این پیام را به مردم ایران می دهم که خودمان را کاملا تجهیز و آماده کرده ایم و با 300 هزار تیم قدرتمند به جنگ کرونا می رویم تا نشان دهیم که در زمانی کوتاهی، آن را شکست می دهیم.

نمکی گفت: از مردم عزیز تقاضا می کنم که باز هم به حرف ها و توصیه های ما بیشتر توجه کنند. ما از برخی هموطنان مان گله داریم چون بارها گفته ایم که در اوج بیماری کووید19 قرار داریم و مردم در خانه ها و شهرهای خودشان بمانند و سفر نکنند اما بازهم می بینیم که گزارشاتی که از وزارت راه و شهرسازی می رسد، متاسفانه شماره پلاک های خودرو از مناطق آلوده در کشور پراکنده شده اند و ما مجبور شدیم که در مدخل شهرها، کنترل ها را شدیدتر کنیم و جلوی افرادی که از مناطق آلوده سفر می کنند را بگیریم و در صورت مشکوک بودن، به قرنطینه ببریم.

وی اظهار کرد: از مردم می خواهیم که مراسم خود و هر آنچه مانند مراسم ختم و ازدواج که موجب اجتماع و تجمعات می شود را برگزار نکنند و  مساجد را به حداقل ممکن در تراکم برسانند و طبق اعلامی که به ستاد مربوطه کرده بودیم، محبت کردند و نماز جمعه هفته قبل را لغو کردند و این هفته نیز مواردی اعلام خواهد شد، همراهی مردم با وزارت بهداشت و توجه به توصیه های ارائه شده در رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و عدم برگزاری مراسم ها، پرهیز از سفرهای غیرضروری و عدم حضور در اجتماعات، به ما در کنترل بیماری کووید19 کمک بزرگی خواهد کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: از همه همکارانم در سراسر کشور تشکر ویژه می کنم که شبانه روزی در خدمت بیماران و نیازمندان به خدمت در این شرایط هستند. امروز همکار ارجمندم، دکتر جهانپور به عنوان سخنگو و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت با وجود اینکه پدرشان در یکی از شهرها فوت کرده بودند، تا آخرین دقایق طبق قولی که به مردم داده بودیم ایستاد و آخرین اخبار کرونا را به مردم اعلام کرد و بعد از آن برای مراسم تشییع و تدفین پدر بزرگوارش راهی شهرستان شد.

وی خاطرنشان کرد: اولین اولویت ما در طول شبانه روز، رسیدگی به مردم و نیازمندان در شرایط بیماری کووید19 است. خوشبختانه با لطف خدا و همت مردم به سمت کنترل این بیماری قدم بر می داریم. در این روزها همدلی و وفاقی که در کشور در راستای مبارزه با بیماری کووید19 "کروناویروس جدید" دیدم، یادآور روزهای دفاع مقدس است که همه با هم با هر مرام و گرایش سیاسی ایستاده بودیم.

به گزارش وب‌دا نمکی در پایان اضافه کرد: رییس جمهور بارها گفته اند که جلساتی مهمتر از کنترل کووید19 یا کروناویروس جدید برای بنده وجود ندارد و اگر همه جلسات دولت تعطیل و جلسات کووید19 برگزار شود، آمادگی دارم. معاون اول رییس جمهور بارها در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا حضور پیدا کرده و تا انتها در کنار ما است و سایر اعضای کابینه، نیروهای مسلح، ارتش، بسیج، قوه قضاییه، دادستان کل کشور، رییس مجلس و دستگاه های اجرایی برای مهار و کنترل کووید19 اعلام آمادگی کرده اند که به ما و مردم کمک کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه