تمام مبتلایان به کرونا ویروس نیاز به بستری در بیمارستان ندارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی با بیان اینکه درمان کرونا ویروس نیز مانند تمام بیماری‌های ویروسی دیگر مراقبت در منزل است، گفت: باید همان اصولی که برای درمان سرماخوردگی رعایت می‌کنیم، اکنون نیز در منزل انجام دهیم.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: ۸۰ درصد این بیماری در منزل قابل درمان است. مصرف مسکن برای کاهش درد و تنفس راحت، نوشیدن مایعات فراوان برای جبران آب از دست رفته‌ بدن و شست و شو و تعویض لباس‌ها از مواردی است که در هیچ نقطه‌ای نمی‌توان به خوبی منزل آن‌ها را انجام داد، از مردم خواهش می‌کنیم به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند؛ چرا که احتمال ابتلا به بیماری به دلیل آلودگی‌های موجود در محل افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: گزارشی داشتیم از یکی از بیمارستان‌های استان اصفهان که نشان می‌داد از هر ۱۰۰ نفری که علائم منطبق با کرونا داشتند، تنها ۲۰ درصد آنها به کرونا مبتلا بودند که آنها نیز حال‌شان خیلی بد نبود. ذکر این نکته نشان می‌دهد مراجعه بی‌دلیل به بیمارستان‌ها می‌تواند بستر بروز بیماری را فراهم کند. همچنین دقت کنید تا زمانی که دچار تنگی نفس نشده‌اید نیازی به بستری در بیمارستان نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه