مرجع دریافت اطلاعات در خصوص ویروس کرونا باید وزارت بهداشت باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی با اشاره به افزایش اخبارهای غیر واقعی، شایعه و تاثیرپذیری مردم از آنها گفت: مردم باید اخبار مربوط به کرونا را صرفا از وزارت بهداشت و درمان دریافت کنند چرا که گسترش شایعه‌های غیر واقعی موجب افزایش ترس، نگرانی و اضطراب شده و امنیت روانی جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: کشورهای زیادی با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و این موضوع تنها مختص ایران و چین نیست، ترس و نگرانی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا باعث افزایش چشم‌گیر تقاضا برای تهیه اقلام بهداشتی چون ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده شده است.

وی با اشاره به ضرورت برخورد قاطع دستگاه‌های قضایی با محتکران کالاهای سلامت محور و مورد نیاز مردم برای مقابله با ویروس کرونا افزود: افزایش تقاضای مردم برای تهیه اقلام بهداشتی باعث شده افراد سودجو با هدف کسب سود بیشتر کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار کرده‌اند. از این رو ستگاه‌های نظارتی به ویژه قوه‌قضاییه باید به این مساله به صورت جدی ورود کرده و با سودجویان به شدت برخورد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خالقی در پایان گفت: مردم باید اطلاعات خود را صرفاً رسانه‌های رسمی کشور دریافت کنند، برخی افراد در هر شرایطی به دنبال سوء استفاده و کسب منفعت‌های شخصی خود هستند و برای دستیابی به آن از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند. این روزها هم با شایعه افکنی و ایجاد موجب نگرانی و ترس در میان مردم به دنبال منافع خود هستند. بنابراین مردم نباید این شایعه‌ها را جدی بگیرند و تنها به اخبارهای رسمی و صحبت‌های مسئولان بهداشت و درمان توجه کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه